TSSAA Football Standings Week 10
Final Regular Season Standings
                                              ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Cloudland               1A       1          4  0     131    12       6  4   189   148
   2    Unaka                   1A       1          3  1     121    67       9  1   288   165
   3    North Greene            1A       1          2  2      73    56       4  6   197   260
   4    Jellico                 1A       1          1  3      46   135       1  9    76   427
        Cosby                   1A       1          0  4      36   137       1  9   119   280
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Midway                  1A       2          6  0     171    68       9  1   261   146
   2    Greenback               1A       2          5  1     177    57       7  3   287   143
   3    Coalfield               1A       2          3  3     183   151       7  3   326   171
   4    Oneida                  1A       2          3  3     138   122       7  3   307   165
        CAK                     1A       2          3  3     207   147       4  5   298   251
        Sunbright               1A       2          1  5      88   224       3  7   148   319
        Oakdale                 1A       2          0  6      28   223       2  8    79   311
        TSD *                                                                2  6   212   263
		
		* Not competing in play-off series
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Boyd-Buchanan           1A       3          4  0     226     0       9  1   443   106
   2    South Pittsburg         1A       3          3  1      85    77       3  6   178   230
   3    Whitwell                1A       3          2  2      82   111       4  6   165   238
   4    Copper Basin            1A       3          1  3      47   127       3  7   144   280
        Lookout Valley          1A       3          0  4      34   159       0 10    72   361
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Friendship Christian    1A       4          7  0     316    56       9  1   390   110
   2    Monterey                1A       4          5  2     186   134       8  2   265   154
   3    Gordonsville            1A       4          5  2     221   124       5  5   273   221
   4    Watertown               1A       4          5  2     217   102       6  4   298   172
        Clay County             1A       4          3  4     109   130       4  6   149   174
        White House - Heritage  1A       4          2  5     113   161       3  7   137   223
        Mt. Juliet Christian    1A       4          1  6      86   261       3  7   156   339
        Red Boiling Springs     1A       4          0  7      56   336       0 10    62   464
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    DCA                     1A       5          7  0     256    47      10  0   342    61
   2    Christ Pres. Academy    1A       5          6  1     212    83       8  2   311   161
   3    Davidson Academy        1A       5          5  2     174   112       7  3   258   147
   4    Franklin Road Academy*  1A       5          3  4     103   173       5  5   154   229
        Nashville Christian     1A       5          3  4      72   175       5  5   152   231
        Ezell-Harding           1A       5          3  4     110   150       3  7   116   253
        Jo Byrns                1A       5          1  6      84   194       3  7   145   222
        McEwen                  1A       5          0  7     105   182       2  8   153   209
		
		* FRA has a forfeit win over Lighthouse Christian (Antioch).
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Mt. Pleasant            1A       6          9  0     423    76      10  0   494    76
   2    Wayne County            1A       6          8  1     263   145       9  1   278   157
   3    Huntland                1A       6          7  2     218   114       8  2   253   114
   4    Cascade                 1A       6          6  3     221   175       7  3   250   196
        Moore County            1A       6          4  5     185   228       5  5   218   248
        Columbia Academy        1A       6          4  5     226   244       5  5   268   250
        Collinwood              1A       6          3  6     142   178       3  7   160   201
        Eagleville              1A       6          2  7     201   306       3  7   215   318
        Forrest                 1A       6          2  7     146   245       2  8   166   268
        Cornersville            1A       6          0  9      73   387       0 10    85   441
		
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Univ. School Jackson    1A       7          5  0     169    38      10  0   261    70
   2    Jackson Christian       1A       7          4  1     155    27       8  2   288    74
   3    Fayette Academy         1A       7          3  2      86   103       4  6   152   195
   4    Perry County            1A       7          2  3      84   127       5  5   239   227
        Trinity Christian       1A       7          1  4      64   120       5  5   155   204
        Middleton               1A       7          0  5      40   183       1  9   115   311
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    West Carroll            1A       8          6  0     228    81       9  1   355   151
   2    Lake County             1A       8          5  1     219    68       8  2   375   108
   3    Hollow Rock-Bruceton    1A       8          4  2     166   111       5  5   219   261
   4    Gleason                 1A       8          2  4     132   205       2  8   156   312
        Greenfield              1A       8          2  4      90   183       4  6   171   269
        South Fulton            1A       8          1  5      79   180       4  6   180   233
        Halls                   1A       8          1  5     114   200       3  7   163   276
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Gatlinburg-Pittman      2A       1          6  0     199    33       8  2   255   124
   2    Happy Valley            2A       1          5  1     183    50       7  3   270   122
   3    South Greene            2A       1          4  2     202    51       7  3   326   153
   4    Hampton                 2A       1          3  3     127   144       4  6   180   226
        Chuckey-Doak            2A       1          1  5      55   212       3  7   126   354
        Cumberland Gap          2A       1          1  5      77   184       3  7   151   277
        West Greene             2A       1          1  5      36   205       1  9    67   375
   
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Alcoa                   2A       2          5  0     252    19       9  1   414    82
   2    Rockwood                2A       2          4  1     143    94       9  1   309   143
   3    Sweetwater              2A       2          3  2     149   103       7  3   313   202
   4    Wartburg Central        2A       2          1  4      53   167       4  6   196   279
        Harriman                2A       2          1  4      51   162       3  7   119   266
        Oliver Springs          2A       2          1  4      57   160       1  9   108   296

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Tyner                   2A       3          6  0     234    67       9  1   356   124
   2    Polk County             2A       3          5  1     153    41       8  2   264    83
   3    Meigs County            2A       3          4  2     140   115       6  4   205   203
   4    Marion County           2A       3          3  3     153   165       7  3   262   228
        Sequatchie County       2A       3          2  4     123   132       5  5   242   221
        Tellico Plains          2A       3          1  5      48   203       2  8   107   298
        Bledsoe County          2A       3          0  6      75   203       1  9   103   304

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    David Lipscomb          2A       4          6  0     222    44       9  1   350    71
   2    Goodpasture             2A       4          5  1     196    60       7  3   313   153
   3    East Robertson          2A       4          4  2     112    95       6  4   224   153
   4    Station Camp            2A       4          2  4      49    93       5  5   137   130
        Westmoreland            2A       4          2  4     127   162       5  5   212   215
        Houston County          2A       4          1  5     101   173       3  7   176   234
        Stewart County*         2A       4          1  5      34   214       1  9    66   309
		
		* Stewart County has a 1-0 forfeit win over Station Camp.

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Fairview                2A       5          6  0     235    82       8  2   330   168
   2    Cheatham County         2A       5          5  1     188    81       7  3   283   172
   3    Lewis County            2A       5          4  2     134    75       6  4   216   133
   4    Loretto                 2A       5          2  4     129   165       5  5   213   224
        Waverly                 2A       5          2  4      80   138       3  7   112   239
        Richland                2A       5          2  4     126   154       3  7   184   258
        Harpeth                 2A       5          0  6      31   228       0 10    57   380

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Huntingdon              2A       6          5  0     196    55       8  2   378   146
   2    Camden                  2A       6          4  1     150    78       9  1   325   134
   3    McKenzie                2A       6          2  3     110   108       5  5   243   242
   4    Adamsville              2A       6          2  3      90   175       6  4   214   276
        Chester County          2A       6          1  4      71   148       4  6   178   228
        Riverside               2A       6          1  4      53   106       2  8   123   216

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Westview                2A       7          4  1     157    64       8  2   363   161
   2    Humboldt                2A       7          3  2     126   129       8  2   312   223
   3    Milan                   2A       7          3  2     117    91       6  4   247   206
   4    Dresden*                2A       7          2  3     100   119       5  5   232   206
        Union City              2A       7          2  3     102   124       3  7   177   262
        Peabody                 2A       7          1  4      45   120       2  8   131   227
		
		* Dresden has a forfeit (1-0) win over Lighthouse Christian (Millington)

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    George Carver           2A       8          7  0     286    44       9  1   362   109
   2    Mitchell                2A       8          6  1     287    32       8  2   341    88
   3    Treadwell               2A       8          5  2     167   111       6  4   220   205
   4    Manassas                2A       8          4  3     123   120       4  6   135   247
        Booker T. Washington    2A       8          3  4      74   150       4  6   109   213
        Westside*               2A       8          1  5      40   215       1  8    88   322
        Oakhaven*               2A       8          1  5      42   144       1  8    42   259
        Westwood                2A       8          0  7      45   248       0 10    45   374

		Week 10 Score between Westside and Oakhaven not available
		
                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PF
   1    Sullivan North          3A       1          5  0     130    57       7  3   203   189
   2    Seymour                 3A       1          4  1     166    64       6  4   282   173
   3    Pigeon Forge            3A       1          3  2     126   112       5  5   228   262
   4    Union County            3A       1          2  3      55    83       3  7    88   161
        Rutledge                3A       1          1  4      70   119       4  6   212   256
        Claiborne               3A       1          0  5      52   164       1  9    90   280

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Austin-East             3A       2          7  0     252    79      10  0   384   118
   2    Knoxville Fulton        3A       2          5  2     216    75       8  2   336   104
   3    Kingston                3A       2          4  3      86   145       6  4   140   195
   4    Lenoir City             3A       2          4  3     191   130       6  4   280   164
        Anderson County         3A       2          3  4     159   136       5  5   235   182
        Gibbs                   3A       2          2  5     132   250       4  6   194   271
        Loudon                  3A       2          2  5      84   136       2  8   126   212
        Scott County            3A       2          1  6      85   254       3  7   168   293

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Walker Valley           3A       3          3  1     133    43       7  3   268   147
   2    Grundy County           3A       3          3  1      76    92       5  5   181   231
   3    Howard                  3A       3          2  2      70    71       4  6   166   257
   4    McMinn Central          3A       3          2  2     104    98       5  5   202   198
        Sequoyah                3A       3          0  4      52   131       3  7   162   271

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Smith County            3A       4          8  1     212    75       9  1   236    83
   2    Livingston Academy      3A       4          8  1     287   133       9  1   334   140
   3    Trousdale County        3A       4          7  2     326    94       8  2   378   100
   4    Portland                3A       4          7  2     321    72       7  3   328   100
        York Institute          3A       4          5  4     245   189       6  4   273   195
        Macon County            3A       4          4  5     167   191       4  6   179   211
        Upperman                3A       4          3  6     155   237       3  7   169   257
        DeKalb County           3A       4          2  7      98   278       3  7   105   278
        Cannon County           3A       4          1  8     136   335       1  9   145   345
        Jackson County          3A       4          0  9      38   381       0 10    44   414

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Greenbrier              3A       5          6  0     174    61       9  1   268   121
   2    Page                    3A       5          5  1     161    73       7  3   249   155
   3    Marshall County         3A       5          3  3     177   123       5  5   288   217
   4    Montgomery Central      3A       5          3  3      84   180       5  5   157   277
        Creek Wood              3A       5          2  4      88    81       5  5   177   144
        Sycamore                3A       5          2  4     124   153       5  5   257   221
        Giles County            3A       5          0  6      56   193       1  9   141   317

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Jackson South Side      3A       6          5  1     127    44       7  3   210    84
   2    Lexington               3A       6          5  1     184   122       7  3   268   201
   3    Crockett County         3A       6          4  2     128    65       8  2   295   102
   4    McNairy Central         3A       6          3  3     113    73       6  4   204   142
        Liberty Magnet          3A       6          3  3     108   116       4  6   190   196
        Bolivar Central         3A       6          1  5     103   141       3  7   160   222
        Fayette-Ware            3A       6          0  6      18   220       0 10    32   397

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Covington               3A       7          5  0     188    62       7  3   289   125
   2    Ripley                  3A       7          4  1     124    90       6  4   202   170
   3    Brighton                3A       7          3  2     107    81       5  5   193   189
   4    Dyer County             3A       7          2  3      85   130       3  7   153   263
        Gibson County           3A       7          1  4      55   148       2  8   112   303
        Obion County            3A       7          0  5      82   130       2  8   181   285

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Kingsbury               3A       8          7  0     334    97       9  1   406   155
   2    Raleigh-Egypt           3A       8          5  2     237   136       6  4   278   195
   3    Trezevant               3A       8          4  3     120   117       5  5   148   208
   4    Frayser                 3A       8          4  3     172   121       5  4   208   143
        Memphis Northside       3A       8          3  4     117   190       5  5   193   231
        Sheffield               3A       8          3  4     117   119       4  6   195   175
        Hillcrest               3A       8          1  6      52   188       2  8    88   294
        Memphis South Side      3A       8          1  6      78   259       1  9    98   363

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Tennessee High          4A       1          7  0     337    30      10  0   474    70
   2    Sullivan East           4A       1          6  1     199   131       9  1   336   175
   3    Sullivan South          4A       1          4  3     145   132       6  4   221   221
   4    Elizabethton            4A       1          4  3     135   121       6  4   185   151
        Johnson County          4A       1          3  4      89   114       6  4   176   135
        Daniel Boone            4A       1          3  4     141   196       5  5   189   231
        Unicoi County           4A       1          1  6      59   220       3  7   127   274
        Sullivan Central        4A       1          0  7      70   231       2  8   131   298

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Cherokee                4A       2          5  1     177    90       8  2   300   151
   2    Morristown East         4A       2          5  1     164    84       5  5   199   199
   3    Greeneville             4A       2          5  1     234   107       5  5   295   225
   4    Morristown West         4A       2          3  3     154   130       4  6   203   241
        Cocke County            4A       2          1  5      91   176       3  7   154   277
        David Crockett          4A       2          1  5      72   193       1  9   139   303
        Volunteer               4A       2          1  5      65   177       1  9   120   296

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Maryville               4A       3          6  0     283    50      10  0   446    89
   2    Knoxville Central       4A       3          5  1     207   120       8  2   349   194
   3    Powell                  4A       3          4  2     153   140       7  3   314   214
   4    Knoxville Halls         4A       3          3  3      98   106       5  5   179   182
        Knoxville West          4A       3          2  4     159   195       6  4   275   242
        Knoxville Carter        4A       3          1  5     105   220       3  7   208   318
        Clinton                 4A       3          0  6      69   243       1  9   103   378

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Red Bank                4A       4          5  1     146    91       6  4   240   184
   2    Cleveland               4A       4          4  2     109    79       6  4   182   112
   3    East Ridge              4A       4          4  2     149   135       5  5   241   221
   4    Rhea County             4A       4          3  3     160   142       6  4   258   224
        Hixson                  4A       4          3  3     116   124       5  5   209   181
        Chattanooga Central     4A       4          1  5     129   198       2  8   202   289
        Brainerd                4A       4          1  5     109   149       1  8   133   260

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Hillwood                4A       5          7  0     261    67      10  0   378   138
   2    Nashville Overton       4A       5          6  1     159    64       7  3   179   109
   3    Hillsboro*              4A       5          6  1     255   114       7  3   277   161
   4    Columbia                4A       5          5  2     237   104       6  4   282   129
        Lawrence County         4A       5          4  3     158   154       6  4   242   222
        White County            4A       5          3  4     112   144       4  6   177   212
        Tullahoma               4A       5          2  5     132   196       4  6   215   280
        Shelbyville             4A       5          1  6      79   190       2  8   129   243
        Spring Hill             4A       5          1  6      34   196       1  9    74   306
        Hickman County          4A       5          0  7      62   260       1  9    92   317
		
		* Includes forfeit victory over Pearl-Cohn

Note: Region 5 schools chose grouping this year. Each team plays 7 regional games. 
These regional teams do not play each other in 2004 as a regional game:
Columbia does not play -- White County; Hillsboro
Hickman County does not play -- Shelbyville; Tullahoma
Hillsboro does not play -- Columbia; Overton
Hillwood does not play -- Overton; Lawrence County*
Overton does not play -- Hillsboro; Hillwood
Lawrence County does not play -- Hillwood*; Tullahoma
Shelbyville does not play -- Hickman County; Spring Hill*
Spring Hill does not play -- White County; Shelbyville*
Tullahoma does not play -- Hickman County; Lawrence County
White County does not play -- Columbia; Spring Hill
* These teams play but game does not count in regional standing
Shelbyville vs. Spring Hill and Lawrence County vs. Hillwood did not count in regional standings


                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    White House             4A       6          7  0     271    86      10  0   361   121
   2    Stratford               4A       6          7  0     241   109      10  0   321   134
   3    Clarksville NE          4A       6          4  3     132    92       7  3   219   129
   4    Clarksville NW          4A       6          4  3     198   182       7  3   301   244
        Mt. Juliet **           4A       6          4  3      99   101       5  5   133   170
        Whites Creek            4A       6          3  4     166   164       4  6   218   215
        Springfield             4A       6          3  4     112   201       3  7   140   283
        Pearl-Cohn* **          4A       6          2  5      74   131       2  8    80   174
        Rossview**              4A       6          1  6      67   242       1  9    95   326
        Maplewood**             4A       6          0  7      46    98       0 10    74   146
		
* Pearl-Cohn forfeited victories against Mt. Juliet and Hillsboro. Those game count as 1-0 loses.
** Maplewood forfeited wins over Rossview, Pearl-Cohn, Mt. Juliet and McGavock.  Those games count as 1-0 loses.

Note: Region 6 schools chose grouping this year. Each team plays 7 regional games.

These regional teams do not play each other in 2004:
Maplewood does not play -- Clarksville NW; Springfield
Mt. Juliet does not play -- White House; Rossview
Clarksville NE does not play -- Stratford; Pearl-Cohn
Clarksville NW does not play -- Whites Creek; Maplewood
Pearl-Cohn does not play -- Clarksville NE; Rossview
Rossview does not play -- Pearl-Cohn; Mt. Juliet
Springfield does not play -- Whites Creek; Maplewood
Stratford does not play -- Clarksville NE; White House
White House does not play -- Mt. Juliet; Stratford
Whites Creek does not play -- Clarksville NW; Springfield

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Haywood County          4A       7          4  1     154    69       8  2   301   124
   2    Central-Merry           4A       7          4  1     146    48       9  1   307    88
   3    Hardin County           4A       7          3  2     136   121       6  4   268   166
   4    Dyersburg               4A       7          2  3      88   108       5  5   175   198
        Munford                 4A       7          2  3     122   134       3  7   202   304
        Jackson Northside       4A       7          0  5      42   208       1  9    73   360

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Melrose                 4A       8          5  0     139     6      10  0   271    22
   2    Ridgeway                4A       8          4  1     108    81       5  4   163   183
   3    Memphis East            4A       8          3  2     108    62       6  4   206   165
   4    Craigmont               4A       8          2  3     108   140       5  5   269   237
        Wooddale                4A       8          1  4      71   163       5  5   223   251
        Fairley                 4A       8          0  5      67   149       1  8   131   215

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PF
   1    Kingsport Dobyns Benne  5A       1          7  0     261    48      10  0   398    93
   2    Campbell County         5A       1          5  2      98   111       7  3   160   140
   3    Karns                   5A       1          4  3     125   140       4  6   167   239
   4    Sevier County           5A       1          4  3     165   126       6  4   219   212
        Jefferson County        5A       1          4  3     186    96       6  4   269   123
        Science Hill            5A       1          2  5     152   205       4  6   218   282
        Bearden                 5A       1          1  6      62   226       1  9    68   307
        South-Doyle             5A       1          1  6      80   177       1  9   123   310

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Oak Ridge               5A       2          7  0     302    99       9  1   445   155
   2    Soddy-Daisy             5A       2          5  2     222    85       8  2   311   116
   3    Farragut                5A       2          5  2     116   104       8  2   195   131
   4    Ooltewah                5A       2          5  2     216    87       8  2   322   141
        William Blount          5A       2          3  4     190   197       3  7   252   316
        Heritage                5A       2          2  5     129   190       2  8   155   302
        McMinn County           5A       2          1  6     104   177       3  7   171   199
        Bradley Central         5A       2          0  7      29   369       0 10    37   494

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Cookeville              5A       3          5  0     122    48       9  1   237   106
   2    Lincoln County          5A       3          4  1     120    58       6  4   184   187
   3    Coffee County           5A       3          3  2     134    71       6  4   313   177
   4    Franklin County         5A       3          2  3      98   100       6  4   189   153
        Cumberland County       5A       3          1  4      98   113       4  6   219   222
        Warren County           5A       3          0  5      48   230       0 10   109   421

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Riverdale               5A       4          7  0     350    26      10  0   485    56
   2    Lebanon                 5A       4          6  1     253   130       8  2   325   176
   3    Smyrna                  5A       4          5  2     231   158       8  2   334   232
   4    Wilson Central          5A       4          4  3     157   122       6  4   226   171
        Blackman                5A       4          3  4     114   198       3  7   145   299
        Oakland                 5A       4          2  5     115   206       2  8   146   295
        Seigel                  5A       4          1  6      76   252       1  9   111   384
        Lavergne                5A       4          0  7      42   246       1  9    80   332

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    McGavock *              5A       5          5  1     160   127       6  4   180   209
   2    Gallatin                5A       5          4  2     144    82       7  3   239   137
   3    Antioch                 5A       5          4  2     171    54       7  3   273   113
   4    Hunters Lane            5A       5          3  3     112   116       6  4   180   141
        Hendersonville          5A       5          3  3     131   123       5  5   257   227
        Glencliff               5A       5          2  4     116   195       3  7   180   325
        Beech                   5A       5          0  6      87   224       1  9   160   375
		
		* McGavock has a 1-0 forfeit victory over Maplewood

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Brentwood               5A       6          6  1     199    81       8  2   268   126
   2    Franklin                5A       6          6  1     201   104       9  1   281   143
   3    Ravenwood               5A       6          4  3     159   100       7  3   253   135
   4    Clarksville             5A       6          4  3     136   186       5  5   184   264
        Centennial              5A       6          4  3     192   135       6  4   243   181
        Dickson County          5A       6          3  4      92   159       4  6   162   252
        Henry County            5A       6          1  6     137   181       2  8   204   243
        Kenwood                 5A       6          0  7      40   210       1  9    97   272

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Cordova                 5A       7          5  0     150    43       7  3   228   121
   2    Bolton                  5A       7          4  1     109    29       8  2   294    98
   3    Millington              5A       7          3  2     144    64       8  2   303   157
   4    Bartlett                5A       7          2  3      74   114       2  8   109   243
        Memphis Overton         5A       7          1  4      62   126       1  9   149   301
        Memphis Central         5A       7          0  5      55   218       0 10   128   443

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PF
   1    Collierville            5A       8          5  1     209   141       7  3   314   212
   2    Houston                 5A       8          4  2     151   104       8  2   261   128
   3    Germantown              5A       8          4  2     205    98       7  3   253   142
   4    White Station           5A       8          4  2     229   189       7  3   350   277
        Whitehaven              5A       8          3  3     174   128       5  5   231   190
        Kirby                   5A       8          1  5      98   233       2  8   191   389
        Hamilton                5A       8          0  6      72   245       2  8   125   356

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Bishop Byrne***         A                   5  0     168    53       5  5   188   211
   2    Rosemark                A                   5  1     204    33       8  2   335    67
   3    FACS                    A                   4  2     164    96       7  3   267   153
   4    SBEC                    A                   3  3     134   121       3  7   200   281
        St. Andrews             A                   2  3     108   134       4  6   204   260
        Memphis Catholic        A                   1  5      53   220       1  9    79   424
        Kings Academy**                                                      4  4   187   202
        Lighthouse Christian * **                                            0  9    56   303
		
* Forfeited to Dresden. Game counted as 1-0 loss.
** Not competing in play-off series.
*** Includes a 1-0 forfeit loss to BGA

All schools played six region games except Bishop Byrne and St. Andrews which played five.
Regional Games:
Bishop Byrne: FACS, Lighthouse, Catholic, SBEC, Rosemark
SBEC: Bishop Byrne, FACS, Lighthouse, Catholic, Rosemark, St. Andrew's
FACS: Bishop Byrne, Lighthouse, Catholic, SBEC, Rosemark, St. Andrew's
Rosemark: Bishop Byrne, FACS, Lighthouse, Catholic, SBEC, St. Andrew's
Memphis Catholic: Bishop Byrne, FACS, Lighthouse, SBEC, Rosemark, St. Andrew's
St. Andrews: FACS, King's, Catholic, SBEC, Rosemark

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    Knoxville Catholic      AA  East/Middle     4  0     144    54      10  0   429   134
   2    Pope John Paul          AA  East/Middle     3  1      87    60       7  3   234   172
   3    Knoxville Webb          AA  East/Middle     2  2      91    67       5  5   240   232
   4    Notre Dame              AA  East/Middle     1  3      48    98       7  3   215   171
        BGA*                    AA  East/Middle     0  4      41   132       1  9    81   272
		
		* Includes 1-0 forfeit victory over Bishop Byrne

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    ECS                     AA     West         3  0      78     7       7  3   275   103
   2    Briarcrest              AA     West         2  1      52    29       7  3   273   109
   3    Harding Academy         AA     West         1  2      35    59       5  5   222   201
   4    St. Benedict            AA     West         0  3      28    98       6  4   291   227

                                                     ---  Region ---         ---Overall ---
        Team                    Class   Region      W  L     PF     PA       W  L   PF    PA
   1    McCallie               AAA                  4  0      98    59       8  2   245   171
   2    MUS                    AAA                  3  1      64    28       9  1   219    86
   3    MBA                    AAA                  3  1      95    26       8  2   242   102
   4    Brentwood Academy      AAA                  2  2      98    41       6  4   290   148
   5    CBHS                   AAA                  1  3      34    88       5  5   170   175
   6    Baylor                 AAA                  1  3      50    85       5  4   191   173
        Father Ryan            AAA                  0  4      24   136       2  8    98   268
		
		
Each team has four official regional games.
These games do not count in regional standings: 
Baylor/Father Ryan;  
Brentwood Academy/MUS; 
Brentwood Academy/MBA;
CBHS/Father Ryan; 
McCallie/MBA