TSSAA Football Standings Week 10
Through games as of Sunday, Nov. 2, 2003  End of regular season.



                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Cloudland               1A    1           4  0     272    33       10  0   577   105
 2  North Greene            1A    1           3  1     115    93        4  5   178   258
 3  Unaka                   1A    1           2  2     117   149        5  4   283   233
 4  Cosby**                 1A    1           1  3      80   154        2  8   126   324
    Jellico                 1A    1           0  4      39   194        0 10    58   430
    TSD*                    1A    2                                     5  3   325   269
	
	* Not competing in play-off series
	** Forfeit win over Mt. Juliet Christian
	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Greenback               1A    2           5  1     176    57        7  3   231   125
 2  Midway                  1A    2           5  1     179    96        6  4   226   190
 3  Oneida                  1A    2           4  2     157   111        8  2   285   133
 4  CAK                     1A    2           3  3     157   111        5  4   248   183
    Coalfield               1A    2           3  3     129   105        6  4   260   168
    Sunbright               1A    2           1  5      54   171        3  7   108   298
    Oakdale                 1A    2           0  6      22   223        1  9    45   353
	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Boyd-Buchanan           1A    3           4  0     178    40        7  2   349   117
 2  South Pittsburg         1A    3           3  1     158    47        8  1   378    94
 3  Whitwell                1A    3           2  2     113   126        7  3   255   227
 4  Copper Basin            1A    3           1  3      51   116        6  4   148   195
    Lookout Valley          1A    3           0  4      23   194        2  8   151   309
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Gordonsville            1A    4           6  1     222    64        7  3   282   139
 2  Friendship Christian    1A    4           6  1     230    75        6  4   279   158
 3  Watertown               1A    4           5  2     224   104        8  2   307   148
 4  Clay County             1A    4           5  2     185   100        7  3   290   132
    Monterey                1A    4           3  4     104   165        3  7   132   226
    White House - Heritage* 1A    4           2  5     106   204        2  8   135   334
    Red Boiling Springs*    1A    4           1  6      58   266        1  9    66   403
    Mt. Juliet Christian*   1A    4           0  7     105   256        0 10   153   289

* Mt Juliet Christian forfeited victories over King's Academy (22-7), Cosby (20-0), 
  Red Boiling Springs (28-6), and White-House-Heritage (31-28).  These victories are
  now counted as 1-0 loses.
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  DCA                     1A    5           6  1     263    70        9  1   337    84
 2  Ezell-Harding           1A    5           6  1     199    93        7  3   254   162
 3  Christ Pres. Academy    1A    5           4  3     171    34        5  5   195   127
 4  Davidson Academy        1A    5           3  4     108   180        5  5   170   253
    Franklin Road Academy   1A    5           3  4     101   185        5  5   158   241
    Jo Byrns                1A    5           2  5      72   157        4  6   158   172
    Nashville Christian     1A    5           2  5      65   200        4  6    87   247
    McEwen                  1A    5           2  5     119   179        4  6   197   226
	
* CPAs wins over Nashville Christian (41-10), Jo Byrns (45-7), Ezell-Harding (53-14)
were forfeited and now are counted as 1-0 loses.

** Franklin Road Academy and Nashville Christian have 1-0 forfeit victories over
 Lighthouse Christian (Antioch).  If teams that had 
 Lighthouse Christian scheduled from last year could not find a replacement 
 game they got a forfeit victory
	
	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Wayne County            1A    6           9  0     266    99        9  1   284   123
 2  Collinwood              1A    6           8  1     283   126        9  1   311   140
 3  Mt. Pleasant            1A    6           7  2     255   134        8  2   282   134
 4  Moore County            1A    6           6  3     246   116        6  4   273   156
    Forrest                 1A    6           4  5     165   208        5  5   179   208
    Huntland                1A    6           4  5     206   156        5  5   225   156
    Cascade                 1A    6           4  5     156   186        4  6   167   201
    Columbia Academy        1A    6           2  7     164   184        3  7   202   192
    Eagleville              1A    6           1  8     140   329        1  9   140   363
    Cornersville            1A    6           0  9      36   379        0 10    54   412
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Jackson Christian       1A    7           4  1     157    54        8  2   345   144
 2  Univ. School Jackson    1A    7           4  1     165    84        5  5   238   182
 3  Fayette Academy         1A    7           4  1     193    79        7  3   341   180
 4  Trinity Christian       1A    7           2  3      98    92        6  4   250   151
    Perry County            1A    7           1  4      42   148        4  6   185   251
    Middleton               1A    7           0  5      18   216        1  9    77   356
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  West Carroll            1A    8           6  0     219    88        8  2   350   212
 2  South Fulton            1A    8           5  1     181    85        8  2   318   123
 3  Halls                   1A    8           4  2     168   131        5  5   214   285
 4  Greenfield              1A    8           3  3      93   116        5  5   181   188
    Hollow Rock-Bruceton    1A    8           2  4     181   184        2  8   221   352
    Lake County             1A    8           1  5     102   205        3  7   161   273
    Gleason                 1A    8           0  6      58   193        0 10    83   343
 
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Gatlinburg-Pittman      2A    1           6  0     277    67        8  2   350   120
 2  Happy Valley            2A    1           5  1     213    78        9  1   302   118
 3  Cumberland Gap          2A    1           3  3     153   172        6  4   257   224
 4  South Greene            2A    1           3  3     119   121        6  4   182   179
    Hampton                 2A    1           3  3     134   122        5  5   194   230
    Chuckey-Doak            2A    1           1  5      59   203        2  8   140   310
    West Greene             2A    1           0  6      31   223        1  9    88   369
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Oliver Springs          2A    2           5  0     151    48        8  2   251   124
 2  Alcoa                   2A    2           4  1     151    51        7  3   229   129
 3  Rockwood                2A    2           3  2      96    79        8  2   229   101
 4  Sweetwater              2A    2           2  3     108   102        5  5   209   230
    Wartburg Central        2A    2           1  4      88   129        5  5   265   191
    Harriman                2A    2           0  5      14   199        0 10    41   365
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Tyner                   2A    3           6  0     279    33        9  1   409    96
 2  Marion County           2A    3           5  1     115   116        6  4   167   241
 3  Sequatchie County       2A    3           4  2     185    98        5  5   248   214
 4  Polk County             2A    3           3  3      90    90        7  3   203   129
    Meigs County            2A    3           2  4      70   132        5  5   153   198
    Bledsoe County          2A    3           1  5      31   161        1  9    51   286
    Tellico Plains          2A    3           0  6      57   197        0 10    94   299
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  David Lipscomb          2A    4           6  0     240    92       10  0   392   146
 2  Goodpasture             2A    4           5  1     249   104        8  2   342   171
 3  Houston County          2A    4           4  2     142   124        5  5   172   201
 4  Westmoreland            2A    4           3  3     142   124        5  5   230   185
    East Robertson          2A    4           2  4     136   161        4  6   228   223
    Station Camp            2A    4           1  5      82   176        4  6   152   247
    Stewart County          2A    4           0  6      62   272        1  9   162   369
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Lewis County            2A    5           6  0     162    50       10  0   267    92
 2  Fairview                2A    5           4  2     146   115        6  4   216   189
 3  Cheatham County         2A    5           4  2     170   104        8  2   283   159
 4  Harpeth                 2A    5           3  3     143   121        5  5   209   178
    Waverly                 2A    5           2  4      85   129        4  6   139   204
    Loretto                 2A    5           2  4      96   151        3  7   179   250
    Richland                2A    5           0  6      61   193        0 10   119   307
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Huntingdon              2A    6           5  0     225    28        9  1   409    99
 2  McKenzie                2A    6           4  1     173    81        8  2   321   150
 3  Chester County          2A    6           3  2     104    99        8  2   279   148
 4  Camden                  2A    6           1  4      81   181        6  4   250   244
    Adamsville              2A    6           1  4     101   194        4  6   230   308
    Riverside               2A    6           1  4      50   151        4  6   146   230
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Milan                   2A    7           5  0     234    95       10  0   399   143
 2  Dresden                 2A    7           3  2     104   126        7  3   248   197
 3  Humboldt                2A    7           3  2     112   113        5  5   179   185
 4  Peabody                 2A    7           2  3      97   120        5  5   173   212
    Union City              2A    7           2  3      97   139        2  8   164   303
    Westview                2A    7           0  5      79   130        1  9   206   305
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  George Carver           2A    8           7  0     340    18        9  1   412    72
 2  Mitchell                2A    8           6  1     305    74        7  3   373   178
 3  Treadwell               2A    8           5  2     167    83        5  5   193   176
 4  Westwood                2A    8           3  4     132   151        3  7   152   262
    Manassas                2A    8           3  4      84   195        3  7    92   300
    Oakhaven                2A    8           2  5      79   179        2  8    87   300
    Booker T. Washington    2A    8           1  6      44   240        2  8    81   367
    Westside                2A    8           1  6      62   273        1  9    90   398
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Seymour                 3A    1           5  0     155    52        9  1   250   112
 2  Rutledge                3A    1           4  1     101    61        7  3   216   156
 3  Sullivan North          3A    1           3  2      93    74        3  7   147   225
 4  Pigeon Forge            3A    1           2  3     129   107        2  8   205   245
    Union County            3A    1           1  4      73   116        3  7   140   206
    Claiborne               3A    1           0  5      31   172        1  9    91   382
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Austin-East             3A    2           7  0     231    78       10  0   303   105
 2  Knoxville Fulton        3A    2           6  1     246    69        9  1   351   121
 3  Anderson County         3A    2           5  2     159    94        8  2   251   106
 4  Kingston                3A    2           3  4     133   181        4  6   223   243
    Loudon                  3A    2           3  4     174   185        4  6   241   274
    Lenoir City             3A    2           2  5     100   201        5  5   179   235
    Scott County            3A    2           2  5     185   186        5  5   295   217
    Gibbs                   3A    2           0  7      57   291        2  8   148   343
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Walker Valley           3A    3           4  0     114    46        5  5   202   233
 2  Grundy County           3A    3           3  1     131    43        6  4   250   152
 3  Sequoyah                3A    3           2  2     100    90        6  4   261   134
 4  Howard                  3A    3           1  3      68    91        1  8    98   268
    McMinn Central          3A    3           0  4      14   157        1  9    73   339
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Macon County            3A    4           8  1     259    70        9  1   273    77
 2  Smith County            3A    4           7  2     284   102        8  2   311   122
 3  Trousdale County        3A    4           7  2     278   181        7  3   287   191
 4  Portland                3A    4           7  2     260   104        7  3   288   135
    Livingston Academy      3A    4           6  3     275   148        7  3   317   155
    York Institute          3A    4           4  5     191   177        5  5   225   183
    Upperman                3A    4           2  7     113   334        3  7   133   334
    DeKalb County           3A    4           2  7     131   317        3  7   156   331
    Cannon County           3A    4           2  7      94   266        2  8   107   292
    Jackson County          3A    4           0  9      99   285        1  9   113   292
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Greenbrier              3A    5           6  0     176    84        7  3   258   170
 2  Page                    3A    5           5  1     201    85        8  2   306   163
 3  Sycamore                3A    5           4  2     163   120        6  4   264   196
 4  Marshall County         3A    5           3  3     191   123        6  4   330   199
    Creek Wood              3A    5           2  4     103   189        4  6   207   271
    Montgomery Central      3A    5           1  5     117   220        2  8   177   304
    Giles County            3A    5           0  6      87   217        2  8   170   325
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Crockett County         3A    6           6  0     233    43       10  0   394    71
 2  Jackson South Side      3A    6           5  1     205    49        9  1   289    88
 3  Lexington               3A    6           4  2     142   115        5  5   217   237
 4  McNairy Central         3A    6           3  3     153   119        6  4   249   170
    Liberty Magnet          3A    6           2  4      49   158        2  7    49   279
    Bolivar Central         3A    6           1  5      63   159        3  7   116   270
    Fayette-Ware            3A    6           0  6      32   234        0 10    73   403
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Ripley                  3A    7           4  1     166    40        9  1   314    86
 2  Obion County            3A    7           4  1     154    59        7  3   282   150
 3  Covington               3A    7           4  1     130    34        7  3   244   122
 4  Brighton                3A    7           2  3      73   129        4  6   165   197
    Dyer County             3A    7           1  4      47   198        1  9    89   381
    Gibson County           3A    7           0  5      33   143        0 10    68   321
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Raleigh-Egypt           3A    8           6  1     201    42        6  4   240   112
 2  Hillcrest               3A    8           6  1     155    62        7  3   201   164
 3  Kingsbury               3A    8           5  2     201    75        6  4   250   144
 4  Sheffield               3A    8           5  2     156   113        6  4   218   165
    Memphis Northside       3A    8           3  4     119   110        5  5   184   174
    Frayser                 3A    8           2  5      70   135        2  6    70   161
    Trezevant               3A    8           1  6      90   149        1  9   104   287
    Memphis South Side      3A    8           0  7      30   336        0 10    42   462
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Elizabethton            4A    1           6  1     179   100        6  4   206   159
 2  Tennessee High          4A    1           6  1     175    91        8  2   220   133
 3  Sullivan Central        4A    1           4  3     151   110        6  4   221   143
 4  Sullivan South          4A    1           3  4     140   124        4  6   173   207
    Daniel Boone            4A    1           3  4     112   145        4  6   135   194
    Johnson County          4A    1           3  4      82   129        4  6   134   163
    Sullivan East           4A    1           2  5     122   163        4  6   183   241
    Unicoi County           4A    1           1  6      74   173        2  8   134   239
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Morristown West         4A    2           6  0     236    54        7  3   290   113
 2  Greeneville             4A    2           5  1     226    86        7  3   325   161
 3  Morristown East         4A    2           4  2     169   132        7  3   262   190
 4  Cherokee                4A    2           3  3     124   160        4  6   196   244
    Volunteer               4A    2           2  4     113   159        5  5   193   213
    Cocke County            4A    2           1  5     103   207        2  8   183   337
    David Crockett          4A    2           0  6      54   227        0 10    81   323
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Maryville               4A    3           6  0     216    76       10  0   331    88
 2  Knoxville Central       4A    3           5  1     227    68        8  2   373   165
 3  Powell                  4A    3           3  3     119   125        4  6   195   227
 4  Knoxville West          4A    3           3  3     145   155        5  5   228   222
    Knoxville Halls         4A    3           2  4      87   119        4  6   152   195
    Knoxville Carter        4A    3           2  4      83   133        4  6   178   216
    Clinton                 4A    3           0  6      25   226        0  9    35   335
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Cleveland               4A    4           6  0     155    81        9  1   263   106
 2  Chattanooga Central     4A    4           4  2     155   107        7  3   303   184
 3  East Ridge              4A    4           3  3     105   135        5  5   191   244
 4  Rhea County             4A    4           3  3     156   160        4  6   247   280
    Hixson                  4A    4           3  3     180   157        4  6   235   280
    Brainerd                4A    4           1  5      90   184        2  7   144   262
    Red Bank                4A    4           1  5     102   119        2  8   148   217
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Hillsboro               4A    5           7  0     367    74        9  1   458   151
 2  Hillwood                4A    5           6  1     265   193        9  1   339   205
 3  Shelbyville             4A    5           4  3     144   155        7  3   248   198
 4  Columbia                4A    5           4  3     192   132        6  4   309   207
    White County            4A    5           4  3     158   200        5  5   240   261
    Nashville Overton       4A    5           3  4     157   140        3  7   173   213
    Spring Hill             4A    5           3  4     160   265        3  7   220   391
    Lawrence County         4A    5           2  5     127   145        4  6   188   193
    Tullahoma               4A    5           2  5     155   174        3  7   211   223
    Hickman County          4A    5           0  7      69   316        0 10    96   390
	
Note: Region 5 schools chose grouping this year. Each team played 7 regional games. 
These regional teams do not play each other in 2003 as a regional game:
Columbia does not play -- White County; Hillsboro
Hickman County does not play -- Shelbyville; Tullahoma
Hillsboro does not play -- Columbia; Overton
Hillwood does not play -- Overton; Lawrence County*
Overton does not play -- Hillsboro; Hillwood
Lawrence County does not play -- Hillwood*; Tullahoma
Shelbyville does not play -- Hickman County; Spring Hill*
Spring Hill does not play -- White County; Shelbyville*
Tullahoma does not play -- Hickman County; Lawrence County
White County does not play -- Columbia; Spring Hill
* These teams play but game does not count in regional standing
Shelbyville vs. Spring Hill and Lawrence County vs. Hillwood did not count in regional standings
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Stratford               4A    6           6  1     176    95        9  1   243   121
 2  Pearl-Cohn              4A    6           5  2     188   104        6  4   255   170
 3  Clarksville NW          4A    6           5  2     237   157        8  2   342   214
 4  White House             4A    6           5  2     161    89        7  3   216   151
    Clarksville NE          4A    6           4  3     190   151        6  4   234   207
    Whites Creek            4A    6           4  3     124   102        4  6   160   173
    Rossview                4A    6           3  4     103   167        5  5   166   227
    Mt. Juliet              4A    6           3  4     174   169        4  6   223   244
    Springfield             4A    6           0  7      67   274        1  9   103   385
    Maplewood               4A    6           0  7     100   212        0 10   118   271
	
Note: Region 6 schools chose grouping this year. Each team played 7 regional games.

These regional teams do not play each other in 2003:
Maplewood does not play -- Clarksville NW; Springfield
Mt. Juliet does not play -- White House; Rossview
Clarksville NE does not play -- Stratford; Pearl-Cohn
Clarksville NW does not play -- Whites Creek; Maplewood
Pearl-Cohn does not play -- Clarksville NE; Rossview
Rossview does not play -- Pearl-Cohn; Mt. Juliet
Springfield does not play -- Whites Creek; Maplewood
Stratford does not play -- Clarksville NE; White House
White House does not play -- Mt. Juliet; Stratford
Whites Creek does not play -- Clarksville NW; Springfield
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Central-Merry           4A    7           4  1     116    31        7  3   236   107
 2  Hardin County           4A    7           4  1     100    91        8  2   251   164
 3  Dyersburg               4A    7           3  2      65    61        7  3   227   118
 4  Haywood County          4A    7           2  3      61    85        4  6   173   197
    Jackson Northside       4A    7           2  3      51    86        6  4   171   114
    Munford                 4A    7           0  5      72   111        1  9   136   227
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Melrose                 4A    8           5  0     189    29        8  1   328    67
 2  Memphis East            4A    8           4  1     136    75        7  3   282   162
 3  Ridgeway                4A    8           3  2      86    71        7  3   263   156
 4  Craigmont               4A    8           2  3      83   136        5  5   185   234
    Wooddale                4A    8           1  4      48   157        4  6   148   220
    Fairley                 4A    8           0  5      67   141        3  6   180   208
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Kingsport Dobyns Benne  5A    1           6  1     216   104        9  1   335   153
 2  Jefferson County        5A    1           6  1     287    97        9  1   409   146
 3  Science Hill            5A    1           5  2     123    86        8  2   183   100
 4  Sevier County           5A    1           4  3      91   159        5  5   148   232
    Karns                   5A    1           3  4     125   132        4  6   156   208
    Bearden                 5A    1           2  5     107   120        3  7   137   150
    Campbell County         5A    1           2  5      70   121        3  7   110   165
    South-Doyle             5A    1           0  7      47   247        0 10    66   324
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Oak Ridge               5A    2           7  0     236    45        9  1   360    94
 2  McMinn County           5A    2           6  1     171   103        8  2   253   140
 3  Soddy-Daisy             5A    2           4  3     152   124        7  3   240   151
 4  William Blount          5A    2           4  3     126   137        5  5   188   223
    Farragut                5A    2           2  5      98   115        5  5   150   131
    Ooltewah                5A    2           2  5      99   177        3  7   184   277
    Bradley Central         5A    2           2  5     112   202        3  7   164   268
    Heritage                5A    2           1  6      75   166        1  9    95   261
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Lincoln County          5A    3           5  0     255    21       10  0   466    75
 2  Franklin County         5A    3           4  1     134    97        6  4   240   179
 3  Coffee County           5A    3           3  2     133   149        7  3   274   258
 4  Cookeville              5A    3           2  3     101   100        5  5   225   224
    Cumberland County       5A    3           1  4      87   142        5  5   199   243
    Warren County           5A    3           0  5      57   258        0 10    70   456
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Riverdale               5A    4           7  0     268    41        8  2   373   106
 2  Smyrna                  5A    4           6  1     196   101        8  2   245   146
 3  Lebanon                 5A    4           5  2     154   134        6  4   238   207
 4  Oakland                 5A    4           4  3     217    99        4  6   240   214
    Blackman                5A    4           3  4     154   191        4  6   168   256
    Wilson Central          5A    4           2  5      89   207        3  7   142   276
    Lavergne                5A    4           1  6     123   192        3  7   160   241
    Seigel                  5A    4           0  7      39   275        0 10    78   446
	
* Gallatin victories over Smyrna (38-35) and Blackman (35-12) were counted
 as 1-0 victories in overall record for Smyrna and Blackman due to Gallatin forfeits.
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Antioch                 5A    5           6  0     194    65        9  1   299   120
 2  Hunters Lane            5A    5           4  2     218   125        8  2   310   145
 3  Hendersonville          5A    5           3  3     165   115        5  5   269   181
 4  Glencliff               5A    5           3  3      79   145        5  5   170   227
    Gallatin                5A    5           2  4      98    82        3  7   161   107
    Beech                   5A    5           2  4     158   259        3  7   252   373
    McGavock                5A    5           1  5      53   174        2  8    97   264
	
* Gallatin  forfeited victories over Glencliff (53-0), Smyrna (38-35), Blackman (35-12),
Antioch (12-7) and McGavock (53-6).  These games were counted as 1-0 loses.
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Brentwood               5A    6           6  1     229    80        9  1   316   117
 2  Dickson County          5A    6           6  1     245   100        9  1   340   167
 3  Franklin                5A    6           6  1     256    78        8  2   358   156
 4  Centennial              5A    6           4  3     222   183        5  5   279   277
    Clarksville             5A    6           3  4     132   216        4  6   212   286
    Ravenwood               5A    6           2  5     137   249        3  7   191   302
    Kenwood                 5A    6           1  6     112   272        1  9   132   364
    Henry County            5A    6           0  7      50   205        1  9    97   276
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Bolton                  5A    7           5  0     159    56        9  1   316   158
 2  Millington              5A    7           3  2     135   106        7  3   239   174
 3  Cordova                 5A    7           3  2     146    74        4  6   223   163
 4  Bartlett                5A    7           3  2     103    86        5  5   172   170
    Memphis Central         5A    7           1  4      78   146        2  8   156   293
    Memphis Overton         5A    7           0  5      52   205        1  9   105   379
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Germantown              5A    8           6  0     261    64        9  1   364   108
 2  White Station           5A    8           4  2     170   171        8  2   300   218
 3  Whitehaven              5A    8           4  2     191   110        7  3   330   212
 4  Collierville            5A    8           3  3     194   177        7  3   333   239
    Houston                 5A    8           2  4     115   173        5  5   227   235
    Kirby                   5A    8           2  4     106   202        4  6   222   298
    Hamilton                5A    8           0  6      74   214        2  7   126   264
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Bishop Byrne            A                 5  0     161    36        6  3   242   168
 2  SBEC                    A                 5  1     209    56        7  3   339   139
 3  Rosemark                A                 4  2     225    83        8  2   367   102
 4  FACS                    A                 3  3     131   134        6  4   249   186
    Memphis Catholic        A                 2  4     121   142        2  8   182   273
    St. Andrews             A                 1  4      76   155        2  8   186   312
    Lighthouse Christian*   A                                           0  9    37   494
	Kings Academy* **       A                                           6  3   242   227
	
* Not competing in play-off series.

** Includes forfeit victory over Mt. Juliet Christian.

All schools played six region games except Bishop Byrne and St. Andrews which played five.
Regional Games:
Bishop Byrne: FACS, Lighthouse, Catholic, SBEC, Rosemark
SBEC: Bishop Byrne, FACS, Lighthouse, Catholic, Rosemark, St. Andrew's
FACS: Bishop Byrne, Lighthouse, Catholic, SBEC, Rosemark, St. Andrew's
Rosemark: Bishop Byrne, FACS, Lighthouse, Catholic, SBEC, St. Andrew's
Memphis Catholic: Bishop Byrne, FACS, Lighthouse, Catholic, Rosemark, St. Andrew's
St. Andrews: FACS, King's, Catholic, SBEC, Rosemark

 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  Knoxville Catholic      AA   East         4  0     138    47       10  0   389   100
 2  BGA                     AA   East         3  1     155    57        7  3   325   165
 3  Knoxville Webb          AA   East         2  2      87    86        4  6   175   250
 4  Pope John Paul          AA   East         1  3      75   143        3  7   190   302
    Notre Dame              AA   East         0  4      25   147        1  9   103   270
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  ECS                     AA   West         3  0     102    21        8  2   266    87
 2  Briarcrest              AA   West         2  1      76    38        5  5   202   166
 3  Harding Academy         AA   West         1  2      81    76        5  5   281   211
 4  St. Benedict            AA   West         0  3      40   164        3  7   182   372
 	
                                              ----  Region ----       ----  Overall ----
    Team                  Class  Region       W  L      PF   PA        W   L    PF   PA
 1  MBA                    AAA                4  0     131    49        9  1   308   121
 2  CBHS                   AAA                3  1      83    46        9  1   219    90
 3  Brentwood Academy      AAA                3  1     102    39        9  1   338   136
 4  MUS                    AAA                2  2      68   107        4  6   179   263
 5  McCallie               AAA                2  2      94    61        6  4   251   154
    Baylor                 AAA                0  4      37   127        3  6   135   182
    Father Ryan            AAA                0  4      68   154        2  8   144   317


Each team had four official regional games.
These games did not count in regional standings: 
Baylor/Father Ryan;  
Brentwood Academy/MUS; 
Brentwood Academy/MBA;
CBHS/Father Ryan; 
McCallie/MBA