Regional Standings Regional Standings
Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Hampton 1A 1 5 0 203 51 9 1 352 112 Jellico,Unaka,Grace Chr.,Cosby,Cloudland
Cosby 1A 1 4 1 142 60 9 1 308 104 Cloudland,Jellico,Unaka,Grace Chr.
Unaka 1A 1 3 2 78 71 6 3 209 119 Grace Chr.,Cloudland,Jellico
Grace Chr. 1A 1 2 3 81 136 4 6 191 278 Jellico,Cloudland
Jellico 1A 1 1 4 76 177 2 8 130 363 Cloudland
Cloudland 1A 1 0 5 48 133 2 8 147 256


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Coalfield 1A 2 6 0 177 65 10 0 336 92 Oneida,Midway,Oakdale,Greenback,Harriman,Sunbright
Harriman 1A 2 5 1 196 88 7 3 286 195 Greenback,Sunbright,Oneida,Midway,Oakdale
Midway 1A 2 4 2 186 109 6 4 257 185 Oakdale,Oneida,Sunbright,Greenback
Oneida 1A 2 3 3 97 84 5 5 166 131 Oakdale,Sunbright,Greenback
Sunbright 1A 2 2 4 140 137 5 5 278 181 Greenback,Oakdale
Greenback 1A 2 1 5 128 243 1 9 193 427 Oakdale
Oakdale 1A 2 0 6 46 244 0 10 94 401


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Temple 1A 3 6 0 245 75 10 0 415 136 Lookout Valley,Silverdale,Whitwell,South Pittsburg,Copper Basin,Grace Bap.
South Pittsburg 1A 3 5 1 254 95 9 1 442 123 Lookout Valley,Copper Basin,Grace Bap.,Silverdale,Whitwell
Lookout Valley 1A 3 4 2 168 187 8 2 298 227 Silverdale,Whitwell,Copper Basin,Grace Bap.
Grace Bap. 1A 3 2 4 137 232 6 4 294 289 Silverdale,Copper Basin
Whitwell 1A 3 2 4 145 215 4 6 180 255 Copper Basin,Grace Bap.
Silverdale 1A 3 2 4 161 147 4 6 229 233 Whitwell,Copper Basin
Copper Basin 1A 3 0 6 53 212 1 9 108 336


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Friendship Christian 1A 4 7 0 303 43 10 0 399 67 Clay County,Watertown,Monterey,Red Boiling Springs,Gordonsville,Trousdale County,Mt. Juliet Christian
Gordonsville 1A 4 5 2 256 90 7 3 330 144 Red Boiling Springs,Mt. Juliet Christian,Monterey,Watertown,Clay County
Trousdale County 1A 4 5 2 227 92 6 4 263 157 Monterey,Gordonsville,Clay County,Mt. Juliet Christian,Red Boiling Springs
Watertown 1A 4 4 3 228 132 6 4 276 162 Trousdale County,Clay County,Mt. Juliet Christian,Red Boiling Springs
Monterey 1A 4 4 3 185 145 6 4 231 177 Mt. Juliet Christian,Clay County,Red Boiling Springs,Watertown
Clay County 1A 4 2 5 153 281 2 8 165 405 Red Boiling Springs,Mt. Juliet Christian
Mt. Juliet Christian 1A 4 1 6 84 337 1 9 115 482 Red Boiling Springs
Red Boiling Springs 1A 4 0 7 33 349 0 10 47 468


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Jo Byrns 1A 5 7 0 235 33 10 0 358 47 Eagleville,Nashville Christian,Forrest,White House - Heritage,Clarksville Academy,McEwen,Cascade
Cascade 1A 5 6 1 228 121 9 1 341 142 Nashville Christian,Forrest,White House - Heritage,Eagleville,McEwen,Clarksville Academy
Forrest 1A 5 4 3 162 130 7 3 264 171 McEwen,Clarksville Academy,Nashville Christian,Eagleville
White House - Heritage 1A 5 4 3 100 116 7 3 197 175 Clarksville Academy,Eagleville,Nashville Christian,Forrest
McEwen 1A 5 3 4 125 121 6 4 208 159 White House - Heritage,Eagleville,Nashville Christian
Clarksville Academy 1A 5 2 5 99 191 4 6 165 224 Nashville Christian,McEwen
Eagleville 1A 5 1 6 92 146 4 6 172 184 Clarksville Academy
Nashville Christian 1A 5 1 6 29 212 2 8 42 259 Eagleville


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Mt. Pleasant 1A 6 8 0 377 154 8 2 407 230 Huntland,Moore County,Perry County,Wayne County,Collinwood,Zion Christian,Cornersville,Columbia Academy
Collinwood 1A 6 7 1 342 146 8 2 376 194 Zion Christian,Cornersville,Columbia Academy,Huntland,Moore County,Perry County,Wayne County
Wayne County 1A 6 5 3 195 175 5 5 223 228 Zion Christian,Cornersville,Huntland,Moore County,Perry County
Huntland 1A 6 5 3 155 156 5 5 155 204 Moore County,Perry County,Zion Christian,Cornersville,Columbia Academy
Columbia Academy 1A 6 4 4 197 146 4 6 210 223 Moore County,Wayne County,Zion Christian,Cornersville
Perry County 1A 6 3 5 177 167 4 6 193 182 Cornersville,Columbia Academy,Zion Christian
Moore County 1A 6 3 5 180 216 3 7 202 288 Perry County,Zion Christian,Cornersville
Cornersville 1A 6 1 7 69 247 2 8 110 280 Zion Christian
Zion Christian 1A 6 0 8 87 372 1 9 125 420


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
McKenzie 1A 7 7 0 323 81 9 1 398 153 West Carroll,Greenfield,Hollow Rock-Bruceton,Union City,Lake County,South Fulton,Gleason
Hollow Rock-Bruceton 1A 7 6 1 219 134 6 4 246 254 Greenfield,South Fulton,Gleason,Union City,West Carroll,Lake County
Union City 1A 7 5 2 231 149 6 4 249 244 Lake County,Gleason,South Fulton,Greenfield,West Carroll
Lake County 1A 7 4 3 231 123 7 3 346 165 West Carroll,Greenfield,South Fulton,Gleason
West Carroll 1A 7 3 4 176 199 3 7 184 303 Gleason,Greenfield,South Fulton
Gleason 1A 7 2 5 83 228 3 7 91 320 South Fulton,Greenfield
Greenfield 1A 7 1 6 111 220 3 7 147 293 South Fulton
South Fulton 1A 7 0 7 72 312 1 9 139 465


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Fayette Academy 1A 8 5 0 171 49 9 1 334 83 Manassas,Jackson Christian,Halls,Middleton,Trinity Christian
Jackson Christian 1A 8 4 1 158 63 7 3 265 163 Trinity Christian,Manassas,Halls,Middleton
Trinity Christian 1A 8 3 2 175 92 8 2 324 148 Halls,Middleton,Manassas
Halls 1A 8 2 3 53 147 2 8 106 381 Middleton,Manassas
Manassas 1A 8 1 4 43 112 2 8 58 275 Middleton
Middleton 1A 8 0 5 47 184 1 9 113 323


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Gatlinburg-Pittman 2A 1 6 0 285 90 10 0 446 148 Chuckey-Doak,Happy Valley,North Greene,South Greene,West Greene,Cumberland Gap
South Greene 2A 1 5 1 242 65 6 4 275 150 Cumberland Gap,Chuckey-Doak,Happy Valley,West Greene,North Greene
Happy Valley 2A 1 4 2 145 103 4 6 175 252 West Greene,Cumberland Gap,North Greene,Chuckey-Doak
Cumberland Gap 2A 1 3 3 166 163 4 6 235 300 Chuckey-Doak,North Greene,West Greene
Chuckey-Doak 2A 1 2 4 75 172 2 8 108 335 West Greene,North Greene
North Greene 2A 1 1 5 64 225 2 8 121 336 West Greene
West Greene 2A 1 0 6 67 226 0 10 105 397


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Alcoa 2A 2 6 0 326 41 8 2 441 118 CAK,Loudon,Wartburg Central,Rockwood,Sweetwater,Oliver Springs
Loudon 2A 2 5 1 222 110 8 2 349 177 Sweetwater,CAK,Oliver Springs,Wartburg Central,Rockwood
CAK 2A 2 4 2 112 129 7 3 242 186 Oliver Springs,Wartburg Central,Rockwood,Sweetwater
Sweetwater 2A 2 3 3 145 119 7 3 232 139 Wartburg Central,Rockwood,Oliver Springs
Rockwood 2A 2 2 4 115 164 5 5 250 238 Wartburg Central,Oliver Springs
Oliver Springs 2A 2 1 5 28 219 1 9 110 335 Wartburg Central
Wartburg Central 2A 2 0 6 34 193 0 10 47 357


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Tyner 2A 3 3 1 152 34 6 4 260 148 Bledsoe County,Marion County,Sequatchie County
Boyd-Buchanan 2A 3 3 1 126 52 3 7 195 266 Bledsoe County,Sequatchie County,Tyner
Bledsoe County 2A 3 2 2 76 107 5 5 184 242 Sequatchie County,Marion County
Marion County 2A 3 2 2 59 104 4 6 162 279 Boyd-Buchanan,Sequatchie County
Sequatchie County 2A 3 0 4 32 148 0 10 89 328


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Westmoreland 2A 4 5 0 141 62 8 2 317 125 Upperman,Cannon County,York Institute,Smith County,Jackson County
Smith County 2A 4 4 1 157 26 8 2 302 71 Jackson County,York Institute,Upperman,Cannon County
York Institute 2A 4 3 2 123 65 7 3 290 144 Cannon County,Jackson County,Upperman
Upperman 2A 4 2 3 106 107 5 5 211 204 Jackson County,Cannon County
Jackson County 2A 4 1 4 47 178 4 6 148 256 Cannon County
Cannon County 2A 4 0 5 46 182 1 9 100 317


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Goodpasture 2A 5 7 0 365 60 10 0 458 108 Franklin Road Academy,Fairview,East Robertson,DCA,Ezell-Harding,Harpeth,CPA
CPA 2A 5 6 1 281 61 8 2 390 123 DCA,Harpeth,Ezell-Harding,Franklin Road Academy,Fairview,East Robertson
Fairview 2A 5 5 2 247 155 8 2 324 188 Ezell-Harding,DCA,East Robertson,Franklin Road Academy,Harpeth
DCA 2A 5 4 3 198 196 6 4 295 255 Franklin Road Academy,Harpeth,Ezell-Harding,East Robertson
Ezell-Harding 2A 5 3 4 108 181 4 6 142 264 East Robertson,Harpeth,Franklin Road Academy
East Robertson 2A 5 2 5 126 236 2 8 159 327 Harpeth,Franklin Road Academy
Harpeth 2A 5 1 6 41 246 1 9 62 324 Franklin Road Academy
Franklin Road Academy 2A 5 0 7 61 292 2 8 110 334


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Camden 2A 6 8 0 335 43 9 1 348 56 Stewart County,Loretto,Richland,Houston County,Adamsville,Waverly,Riverside,Lewis County
Lewis County 2A 6 7 1 259 27 9 1 291 34 Stewart County,Loretto,Richland,Houston County,Adamsville,Waverly,Riverside
Waverly 2A 6 6 2 139 100 7 3 154 142 Richland,Houston County,Adamsville,Riverside,Stewart County,Loretto
Richland 2A 6 4 4 154 149 4 5 175 173 Riverside,Stewart County,Loretto,Adamsville
Houston County 2A 6 4 4 94 160 4 6 108 204 Riverside,Stewart County,Loretto,Richland
Adamsville 2A 6 4 4 67 123 4 6 89 213 Houston County,Riverside,Stewart County,Loretto
Riverside 2A 6 2 6 50 181 2 8 57 221 Loretto,Stewart County
Stewart County 2A 6 1 7 56 219 3 7 125 227 Loretto
Loretto 2A 6 0 8 52 204 0 10 86 271


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Humboldt 2A 7 6 1 187 142 8 2 264 177 Dresden,Peabody,Gibson County,Univ. School Jackson,Westview,Huntingdon
Milan 2A 7 5 2 135 46 5 5 149 90 Humboldt,Huntingdon,Dresden,Peabody,Westview
Peabody 2A 7 4 3 121 97 7 3 235 106 Univ. School Jackson,Huntingdon,Dresden,Gibson County
Westview 2A 7 4 3 86 61 7 3 152 83 Gibson County,Dresden,Univ. School Jackson,Peabody
Huntingdon 2A 7 4 3 154 112 5 5 203 172 Westview,Dresden,Gibson County,Univ. School Jackson
Dresden 2A 7 2 5 65 131 3 7 137 200 Gibson County,Univ. School Jackson
Univ. School Jackson 2A 7 2 5 93 143 2 8 114 200 Milan,Gibson County
Gibson County 2A 7 1 6 57 166 3 7 102 226 Milan


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Booker T. Washington 2A 8 6 0 205 51 9 1 295 133 George Carver,Memphis South Side,Westside,Treadwell,Westwood,Oakhaven
George Carver 2A 8 5 1 149 95 5 5 183 226 Westwood,Oakhaven,Westside,Treadwell,Memphis South Side
Treadwell 2A 8 3 3 102 154 3 7 108 313 Oakhaven,Westwood,Westside
Memphis South Side 2A 8 3 3 125 109 3 7 137 286 Oakhaven,Treadwell,Westside
Westwood 2A 8 3 3 144 114 3 7 214 258 Westside,Memphis South Side,Oakhaven
Oakhaven 2A 8 1 5 71 140 1 9 85 342 Westside
Westside 2A 8 0 6 78 211 1 9 138 352


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Knoxville Carter 3A 1 6 0 186 28 9 1 272 97 Claiborne,Pigeon Forge,Seymour,Union County,Gibbs,Rutledge
Claiborne 3A 1 4 2 163 112 8 2 335 132 Union County,Gibbs,Rutledge,Pigeon Forge
Seymour 3A 1 4 2 176 69 6 4 251 128 Pigeon Forge,Union County,Claiborne,Gibbs
Rutledge 3A 1 3 3 123 97 5 5 221 166 Pigeon Forge,Seymour,Union County
Gibbs 3A 1 3 3 86 142 3 7 117 265 Union County,Rutledge,Pigeon Forge
Union County 3A 1 1 5 66 178 2 8 121 291 Pigeon Forge
Pigeon Forge 3A 1 0 6 78 252 0 10 137 418


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Knoxville Catholic 3A 2 6 0 211 46 10 0 379 92 Austin-East,Livingston Academy,Anderson County,Knoxville Fulton,Kingston,Scott County
Knoxville Fulton 3A 2 5 1 222 47 9 1 356 84 Austin-East,Anderson County,Scott County,Kingston,Livingston Academy
Austin-East 3A 2 4 2 229 93 6 4 333 172 Scott County,Livingston Academy,Anderson County,Kingston
Kingston 3A 2 3 3 128 145 6 4 227 196 Livingston Academy,Anderson County,Scott County
Anderson County 3A 2 2 4 69 147 4 6 135 191 Livingston Academy,Scott County
Scott County 3A 2 1 5 83 254 4 6 197 370 Livingston Academy
Livingston Academy 3A 2 0 6 32 242 1 9 64 370


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Meigs County 3A 3 8 0 229 54 9 1 267 82 McMinn Central,Notre Dame,East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Polk County,Howard,Sequoyah
Notre Dame 3A 3 7 1 193 56 8 2 236 84 Howard,Sequoyah,McMinn Central,East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Polk County
Howard 3A 3 6 2 180 72 7 3 213 113 East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Polk County,Sequoyah,McMinn Central
Polk County 3A 3 5 3 178 103 7 3 244 137 East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Sequoyah,McMinn Central
East Ridge 3A 3 4 4 139 142 4 6 149 202 Sequoyah,McMinn Central,Tellico Plains,Grundy County
McMinn Central 3A 3 2 6 119 242 3 7 152 281 Tellico Plains,Grundy County
Sequoyah 3A 3 2 6 111 215 2 8 117 292 McMinn Central,Grundy County
Grundy County 3A 3 1 7 53 210 2 8 60 237 Tellico Plains
Tellico Plains 3A 3 1 7 100 208 2 8 134 253 Sequoyah


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Station Camp 3A 4 5 1 184 72 9 1 348 124 Sycamore,DeKalb County,Greenbrier,Macon County,White House
Pearl-Cohn 3A 4 5 1 201 80 7 3 278 169 Macon County,Sycamore,DeKalb County,Greenbrier,Station Camp
White House 3A 4 4 2 125 126 6 4 215 198 Sycamore,Pearl-Cohn,DeKalb County,Greenbrier
Sycamore 3A 4 3 3 146 128 7 3 243 183 Greenbrier,Macon County,DeKalb County
Macon County 3A 4 3 3 81 119 5 5 153 223 White House,Greenbrier,DeKalb County
Greenbrier 3A 4 1 5 79 136 3 7 171 221 DeKalb County
DeKalb County 3A 4 0 6 31 186 1 9 72 240


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
David Lipscomb 3A 5 7 0 303 86 9 1 381 112 Page,Cheatham County,Spring Hill,Creek Wood,Giles County,Marshall County,Montgomery Central
Giles County 3A 5 6 1 224 113 9 1 335 159 Cheatham County,Spring Hill,Montgomery Central,Page,Creek Wood,Marshall County
Spring Hill 3A 5 4 3 171 165 5 5 230 235 Montgomery Central,Cheatham County,Page,Creek Wood
Cheatham County 3A 5 4 3 233 168 5 5 319 249 Marshall County,Creek Wood,Montgomery Central,Page
Marshall County 3A 5 3 4 169 179 3 7 213 296 Spring Hill,Creek Wood,Montgomery Central
Creek Wood 3A 5 2 5 109 164 3 7 167 229 Montgomery Central,Page
Page 3A 5 2 5 109 223 3 7 142 317 Marshall County,Montgomery Central
Montgomery Central 3A 5 0 7 40 260 1 9 89 309


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Jackson South Side 3A 6 6 0 255 47 10 0 407 96 Chester County,McNairy Central,Fayette-Ware,Liberty Magnet,Bolivar Central,Lexington
Lexington 3A 6 5 1 139 117 6 4 203 244 Liberty Magnet,Bolivar Central,Chester County,McNairy Central,Fayette-Ware
Bolivar Central 3A 6 4 2 106 94 6 4 170 189 Chester County,McNairy Central,Fayette-Ware,Liberty Magnet
Fayette-Ware 3A 6 3 3 162 132 6 4 255 165 McNairy Central,Liberty Magnet,Chester County
Liberty Magnet 3A 6 2 4 93 123 2 8 152 228 Chester County,McNairy Central
McNairy Central 3A 6 1 5 101 196 2 8 198 287 Chester County
Chester County 3A 6 0 6 32 179 0 10 58 319


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Crockett County 3A 7 6 0 202 60 10 0 415 86 Obion County,Dyersburg,Ripley,Dyer County,Covington,Haywood County
Dyersburg 3A 7 5 1 138 82 9 1 318 170 Ripley,Dyer County,Covington,Haywood County,Obion County
Covington 3A 7 4 2 82 72 8 2 225 100 Haywood County,Obion County,Ripley,Dyer County
Obion County 3A 7 2 4 107 165 6 4 262 186 Dyer County,Ripley
Haywood County 3A 7 2 4 68 92 3 7 143 150 Obion County,Ripley
Ripley 3A 7 1 5 94 131 5 5 225 160 Dyer County
Dyer County 3A 7 1 5 98 187 4 6 216 252 Haywood County


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Sheffield 3A 8 4 0 120 44 7 3 252 170 Trezevant,Frayser,Mitchell,Hillcrest
Trezevant 3A 8 3 1 88 26 6 4 188 122 Mitchell,Hillcrest,Frayser
Mitchell 3A 8 2 2 83 52 7 3 229 141 Hillcrest,Frayser
Frayser 3A 8 1 3 42 129 2 7 99 283 Hillcrest
Hillcrest 3A 8 0 4 26 108 1 9 72 291


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Sullivan South 4A 1 7 0 212 54 9 1 285 119 Sullivan Central,Johnson County,Tennessee High,Elizabethton,Unicoi County,Sullivan North,Sullivan East
Tennessee High 4A 1 6 1 235 49 8 2 297 108 Elizabethton,Unicoi County,Sullivan East,Sullivan Central,Johnson County,Sullivan North
Johnson County 4A 1 5 2 159 91 8 2 248 129 Unicoi County,Sullivan East,Sullivan Central,Sullivan North,Elizabethton
Unicoi County 4A 1 3 4 99 212 4 6 158 277 Elizabethton,Sullivan North,Sullivan Central
Elizabethton 4A 1 3 4 114 151 3 7 135 228 Sullivan North,Sullivan East,Sullivan Central
Sullivan North 4A 1 2 5 102 204 4 6 170 246 Sullivan East,Sullivan Central
Sullivan East 4A 1 2 5 63 133 4 6 146 163 Sullivan Central,Unicoi County
Sullivan Central 4A 1 0 7 77 167 0 10 98 250


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Morristown West 4A 2 7 0 286 65 10 0 390 106 Volunteer,David Crockett,Morristown East,Daniel Boone,Greeneville,Cherokee,Cocke County
Morristown East 4A 2 6 1 245 110 7 3 308 187 David Crockett,Volunteer,Cocke County,Cherokee,Greeneville,Daniel Boone
Daniel Boone 4A 2 4 3 146 137 7 3 229 170 Greeneville,Cherokee,Cocke County,David Crockett
Volunteer 4A 2 4 3 146 195 5 5 180 245 David Crockett,Daniel Boone,Cocke County,Cherokee
Cherokee 4A 2 3 4 143 163 5 5 197 200 Cocke County,Greeneville,David Crockett
David Crockett 4A 2 2 5 94 190 4 6 161 257 Cocke County,Greeneville
Greeneville 4A 2 2 5 129 177 4 6 187 212 Cocke County,Volunteer
Cocke County 4A 2 0 7 82 234 1 9 106 291


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Maryville 4A 3 7 0 285 65 10 0 384 95 South-Doyle,Clinton,Powell,Knoxville Central,Knoxville West,Knoxville Halls,Lenoir City
Knoxville West 4A 3 6 1 206 96 6 4 281 179 South-Doyle,Knoxville Halls,Lenoir City,Clinton,Powell,Knoxville Central
Knoxville Central 4A 3 5 2 163 80 7 3 245 115 Knoxville Halls,Lenoir City,South-Doyle,Powell,Clinton
Powell 4A 3 4 3 89 107 5 5 137 180 Lenoir City,South-Doyle,Knoxville Halls,Clinton
Knoxville Halls 4A 3 3 4 111 151 5 5 189 205 Clinton,Lenoir City,South-Doyle
South-Doyle 4A 3 2 5 80 158 3 7 105 210 Clinton,Lenoir City
Clinton 4A 3 1 6 49 199 2 8 100 252 Lenoir City
Lenoir City 4A 3 0 7 68 195 1 9 128 229


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Red Bank 4A 4 7 0 287 23 10 0 381 48 Chattanooga Central,Walker Valley,Brainerd,Cleveland,Rhea County,White County,Hixson
Rhea County 4A 4 6 1 177 72 7 3 226 145 Hixson,Brainerd,Walker Valley,Chattanooga Central,Cleveland,White County
Cleveland 4A 4 5 2 130 80 8 2 239 121 Brainerd,White County,Chattanooga Central,Hixson,Walker Valley
Hixson 4A 4 3 4 126 181 6 4 204 184 Chattanooga Central,White County,Walker Valley
Brainerd 4A 4 3 4 137 182 4 6 177 233 White County,Walker Valley,Hixson
White County 4A 4 2 5 128 159 4 6 207 189 Walker Valley,Chattanooga Central
Chattanooga Central 4A 4 2 5 98 240 2 8 162 392 Walker Valley,Brainerd
Walker Valley 4A 4 0 7 87 233 0 10 108 328


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Hillsboro 4A 5 7 0 246 86 10 0 346 119 Tullahoma,Shelbyville,Whites Creek,Hickman County,Maplewood,Lawrence County,Stratford
Maplewood 4A 5 6 1 286 92 9 1 377 120 Hickman County,Tullahoma,Lawrence County,Stratford,Shelbyville,Whites Creek
Tullahoma 4A 5 4 3 224 183 7 3 323 218 Shelbyville,Lawrence County,Stratford,Hickman County
Stratford 4A 5 4 3 212 184 6 4 284 227 Shelbyville,Whites Creek,Hickman County,Lawrence County
Whites Creek 4A 5 4 3 178 164 5 5 264 219 Lawrence County,Shelbyville,Tullahoma,Hickman County
Hickman County 4A 5 2 5 88 200 3 7 144 242 Lawrence County,Shelbyville
Lawrence County 4A 5 1 6 130 233 2 8 196 303 Shelbyville
Shelbyville 4A 5 0 7 74 296 0 10 135 437


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Springfield 4A 6 7 0 193 78 10 0 269 116 Mt. Juliet,Rossview,Beech,Clarksville NW,Portland,Kenwood,Clarksville
Mt. Juliet 4A 6 5 2 158 90 6 4 195 138 Portland,Kenwood,Beech,Clarksville,Clarksville NW
Clarksville 4A 6 5 2 166 107 6 4 264 190 Rossview,Beech,Clarksville NW,Portland,Kenwood
Rossview 4A 6 4 3 98 110 6 4 155 165 Mt. Juliet,Clarksville NW,Portland,Kenwood
Kenwood 4A 6 3 4 142 122 5 5 193 153 Beech,Clarksville NW,Portland
Beech 4A 6 2 5 136 123 4 6 183 171 Rossview,Portland
Portland 4A 6 1 6 78 192 2 8 116 257 Clarksville NW
Clarksville NW 4A 6 1 6 58 207 1 9 65 305 Beech


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Munford 4A 7 5 0 102 59 7 3 271 154 Jackson Northside,Jackson Central-Merry,Henry County,Hardin County,Brighton
Henry County 4A 7 4 1 152 71 6 4 269 168 Hardin County,Brighton,Jackson Central-Merry,Jackson Northside
Hardin County 4A 7 2 3 74 93 6 4 247 162 Jackson Northside,Jackson Central-Merry
Brighton 4A 7 2 3 74 94 5 5 201 154 Hardin County,Jackson Northside
Jackson Central-Merry 4A 7 1 4 67 94 4 6 152 156 Brighton
Jackson Northside 4A 7 1 4 86 144 4 6 162 256 Jackson Central-Merry


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Melrose 4A 8 5 0 181 25 9 1 240 69 Memphis East,Kingsbury,Fairley,Raleigh-Egypt,Memphis Northside
Fairley 4A 8 4 1 126 38 8 2 297 67 Raleigh-Egypt,Memphis East,Memphis Northside,Kingsbury
Memphis East 4A 8 3 2 112 93 6 4 251 237 Memphis Northside,Kingsbury,Raleigh-Egypt
Raleigh-Egypt 4A 8 2 3 104 100 2 8 138 268 Memphis Northside,Kingsbury
Kingsbury 4A 8 1 4 93 121 1 9 166 309 Memphis Northside
Memphis Northside 4A 8 0 5 8 247 0 9 24 474


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Kingsport Dobyns Bennett 5A 1 6 0 181 39 10 0 334 63 Bearden,Jefferson County,Sevier County,Karns,Campbell County,Science Hill
Sevier County 5A 1 5 1 181 87 8 2 281 123 Karns,Science Hill,Campbell County,Jefferson County,Bearden
Bearden 5A 1 4 2 162 81 7 3 275 143 Karns,Science Hill,Campbell County,Jefferson County
Science Hill 5A 1 3 3 106 123 6 4 193 159 Jefferson County,Campbell County,Karns
Karns 5A 1 2 4 64 151 3 7 159 236 Jefferson County,Campbell County
Jefferson County 5A 1 1 5 79 153 3 7 161 280 Campbell County
Campbell County 5A 1 0 6 37 176 2 8 84 266


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Ooltewah 5A 2 7 0 227 79 10 0 340 128 McMinn County,William Blount,Bradley Central,Heritage,Farragut,Oak Ridge,Soddy-Daisy
Farragut 5A 2 6 1 201 92 7 3 256 168 Heritage,McMinn County,William Blount,Bradley Central,Soddy-Daisy,Oak Ridge
McMinn County 5A 2 5 2 241 156 7 3 340 209 Oak Ridge,Soddy-Daisy,William Blount,Heritage,Bradley Central
William Blount 5A 2 4 3 186 117 6 4 242 163 Soddy-Daisy,Oak Ridge,Bradley Central,Heritage
Oak Ridge 5A 2 3 4 146 95 5 5 239 144 Bradley Central,Heritage,Soddy-Daisy
Bradley Central 5A 2 2 5 75 220 4 6 144 276 Soddy-Daisy,Heritage
Soddy-Daisy 5A 2 1 6 39 167 1 9 55 256 Heritage
Heritage 5A 2 0 7 65 254 2 8 118 331


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Lincoln County 5A 3 4 1 110 55 7 3 214 131 Warren County,Franklin County,Coffee County,Cumberland County
Cookeville 5A 3 4 1 145 97 6 4 254 231 Coffee County,Warren County,Cumberland County,Lincoln County
Coffee County 5A 3 3 2 160 103 4 6 284 266 Cumberland County,Franklin County,Warren County
Warren County 5A 3 2 3 104 94 4 6 193 166 Cumberland County,Franklin County
Franklin County 5A 3 2 3 58 79 3 7 132 243 Cumberland County,Cookeville
Cumberland County 5A 3 0 5 27 176 0 10 48 365


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Riverdale 5A 4 7 0 255 59 9 1 349 105 Siegel,Blackman,LaVergne,Wilson Central,Smyrna,Lebanon,Oakland
Smyrna 5A 4 6 1 192 138 8 2 287 193 LaVergne,Wilson Central,Blackman,Siegel,Oakland,Lebanon
LaVergne 5A 4 4 3 198 164 7 3 295 199 Oakland,Siegel,Blackman,Wilson Central
Lebanon 5A 4 4 3 113 111 6 4 151 150 LaVergne,Siegel,Wilson Central,Oakland
Oakland 5A 4 3 4 103 109 4 6 167 170 Blackman,Siegel,Wilson Central
Siegel 5A 4 2 5 76 113 2 8 98 172 Wilson Central,Blackman
Blackman 5A 4 1 6 102 234 2 8 138 298 Lebanon
Wilson Central 5A 4 1 6 47 158 2 8 88 214 Blackman


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Gallatin 5A 5 7 0 237 59 10 0 292 66 Hillwood,Glencliff,Antioch,Nashville Overton,Hunters Lane,Hendersonville,McGavock
Hunters Lane 5A 5 5 2 167 99 6 4 225 172 McGavock,Nashville Overton,Hillwood,Glencliff,Hendersonville
Antioch 5A 5 4 3 131 112 6 4 199 168 Hunters Lane,Hendersonville,Hillwood,Glencliff
Nashville Overton 5A 5 4 3 117 102 5 5 203 190 Glencliff,Antioch,McGavock,Hillwood
Hendersonville 5A 5 4 3 105 59 5 5 158 112 McGavock,Hillwood,Glencliff,Nashville Overton
McGavock 5A 5 3 4 134 103 4 6 155 138 Hillwood,Glencliff,Antioch
Glencliff 5A 5 1 6 43 225 1 9 89 343 Hillwood
Hillwood 5A 5 0 7 12 187 0 10 34 306


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Franklin 5A 6 6 1 160 41 9 1 238 64 Ravenwood,Brentwood,Clarksville NE,Columbia,Dickson County,Centennial
Dickson County 5A 6 6 1 200 62 8 2 254 119 Brentwood,Columbia,Centennial,Independence,Clarksville NE,Ravenwood
Brentwood 5A 6 5 2 155 86 7 3 216 145 Ravenwood,Columbia,Centennial,Independence,Clarksville NE
Independence 5A 6 4 3 197 114 7 3 298 144 Centennial,Franklin,Clarksville NE,Columbia
Ravenwood 5A 6 4 3 169 89 6 4 253 143 Columbia,Centennial,Independence,Clarksville NE
Clarksville NE 5A 6 1 6 65 255 2 8 113 330 Centennial
Columbia 5A 6 1 6 62 211 2 8 114 320 Clarksville NE
Centennial 5A 6 1 6 88 238 1 9 125 332 Columbia


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Ridgeway 5A 7 7 0 166 32 10 0 245 49 Memphis Central,Bolton,Bartlett,Millington,Craigmont,Cordova,Memphis Overton
Bolton 5A 7 6 1 160 55 7 3 199 125 Craigmont,Memphis Central,Memphis Overton,Cordova,Millington,Bartlett
Millington 5A 7 5 2 167 64 7 3 258 134 Bartlett,Memphis Overton,Cordova,Craigmont,Memphis Central
Cordova 5A 7 4 3 75 52 4 6 88 104 Bartlett,Memphis Overton,Memphis Central,Craigmont
Memphis Overton 5A 7 2 5 56 174 2 8 75 267 Bartlett,Craigmont
Memphis Central 5A 7 2 5 116 160 2 8 150 243 Craigmont,Memphis Overton
Craigmont 5A 7 1 6 47 144 3 7 133 197 Bartlett
Bartlett 5A 7 1 6 86 192 1 9 119 280 Memphis Central


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
White Station 5A 8 6 1 186 81 9 1 301 113 Kirby,Collierville,Whitehaven,Germantown,Wooddale,Hamilton
Wooddale 5A 8 5 2 182 96 8 2 286 130 Hamilton,Whitehaven,Kirby,Houston,Germantown
Houston 5A 8 5 2 169 106 7 3 235 143 Collierville,Kirby,Hamilton,Germantown,White Station
Germantown 5A 8 4 3 181 91 6 4 233 152 Whitehaven,Hamilton,Collierville,Kirby
Whitehaven 5A 8 4 3 183 126 6 4 236 142 Kirby,Collierville,Hamilton,Houston
Collierville 5A 8 3 4 156 147 6 4 217 181 Hamilton,Kirby,Wooddale
Hamilton 5A 8 1 6 62 193 2 8 107 244 Kirby
Kirby 5A 8 0 7 16 295 0 10 28 412


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Davidson Academy A 7 0 279 50 9 1 376 117 St. George's,SAS,SBEC,David Brainerd,Rosemark,Bishop Byrne,FACS
Rossville Christian Academy A 0 0 0 0 4 4 196 211
St. George's A 5 1 221 75 8 1 306 134 SBEC,Bishop Byrne,Rosemark,FACS,David Brainerd
Bishop Byrne A 5 2 192 88 6 3 212 108 Rosemark,SBEC,FACS,David Brainerd,SAS
SBEC A 4 3 193 114 6 3 275 170 David Brainerd,SAS,FACS,Rosemark
FACS A 3 4 169 215 4 6 224 282 SAS,David Brainerd,Rosemark
Rosemark A 1 5 64 214 1 8 90 317 SAS
David Brainerd A 1 5 48 239 1 9 104 382 SAS
SAS A 0 6 50 221 1 9 99 325


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
ECS AA 4 1 151 90 9 1 286 137 BGA,Pope John Paul,St. Benedict,Harding Academy
Pope John Paul AA 4 1 170 109 7 3 306 210 Knoxville Webb,Harding Academy,BGA,St. Benedict
Knoxville Webb AA 3 2 135 101 7 3 270 213 BGA,St. Benedict,ECS
Harding Academy AA 2 3 82 111 7 3 240 170 St. Benedict,Knoxville Webb
St. Benedict AA 1 4 65 144 3 7 167 255 BGA
BGA AA 1 4 66 114 1 9 111 262 Harding Academy


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
McCallie AAA 5 0 204 98 9 1 361 167 Briarcrest,Brentwood Academy,Baylor,MBA,Father Ryan
Brentwood Academy AAA 4 1 175 65 9 1 356 134 Baylor,MUS,Briarcrest,CBHS
Baylor AAA 3 2 106 110 8 2 275 183 MUS,Father Ryan,MBA
CBHS AAA 3 2 129 99 6 4 269 165 MBA,Briarcrest,MUS
MUS AAA 2 3 96 95 5 5 210 171 MBA,Briarcrest
Father Ryan AAA 2 3 117 84 5 5 217 164 CBHS,Briarcrest
MBA AAA 1 4 41 107 4 6 133 215 Father Ryan
Briarcrest AAA 0 5 12 222 2 8 78 303