Regional Standings Regional Standings
Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Hampton 1A 1 5 0 218 34 10 0 376 116 Jellico,Unaka,Knoxville Grace,Cosby,Cloudland
Cloudland 1A 1 4 1 131 135 7 3 287 262 Cosby,Jellico,Unaka,Knoxville Grace
Knoxville Grace 1A 1 2 3 100 96 6 4 298 170 Jellico,Cosby
Unaka 1A 1 2 3 86 109 6 4 200 170 Knoxville Grace,Jellico
Jellico 1A 1 1 4 73 145 6 4 270 201 Cosby
Cosby 1A 1 1 4 52 141 2 8 134 255 Unaka


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Midway 1A 2 6 0 269 110 9 1 398 175 Oakdale,Coalfield,Oneida,Sunbright,Harriman,Greenback
Oneida 1A 2 5 1 159 63 6 4 232 125 Coalfield,Oakdale,Harriman,Sunbright,Greenback
Harriman 1A 2 4 2 170 112 5 5 226 206 Greenback,Sunbright,Coalfield,Oakdale
Coalfield 1A 2 3 3 151 113 5 5 235 220 Oakdale,Greenback,Sunbright
Greenback 1A 2 2 4 136 194 4 6 271 302 Sunbright,Oakdale
Sunbright 1A 2 1 5 68 212 3 7 166 278 Oakdale
Oakdale 1A 2 0 6 75 224 0 10 111 345


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
South Pittsburg 1A 3 7 0 392 45 10 0 511 92 Copper Basin,Lookout Valley,David Brainerd,Whitwell,Silverdale,Temple,Chattanooga Grace
Lookout Valley 1A 3 6 1 253 128 9 1 327 148 David Brainerd,Whitwell,Chattanooga Grace,Temple,Silverdale,Copper Basin
Chattanooga Grace 1A 3 5 2 254 186 6 4 329 271 Silverdale,Temple,David Brainerd,Copper Basin,Whitwell
Silverdale 1A 3 4 3 212 158 7 3 334 172 Copper Basin,Temple,David Brainerd,Whitwell
Whitwell 1A 3 3 4 182 184 4 6 230 254 Temple,Copper Basin,David Brainerd
Temple 1A 3 2 5 69 283 2 8 90 382 Copper Basin,David Brainerd
David Brainerd 1A 3 1 6 86 231 4 6 163 250 Copper Basin
Copper Basin 1A 3 0 7 80 313 0 10 87 444


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Gordonsville 1A 4 6 1 221 97 8 2 287 162 Red Boiling Springs,Mt. Juliet Christian,Monterey,Friendship Christian,Watertown,Clay County
Watertown 1A 4 5 2 151 81 8 2 224 123 Trousdale County,Clay County,Mt. Juliet Christian,Red Boiling Springs,Monterey
Friendship Christian 1A 4 5 2 212 62 7 3 278 107 Clay County,Watertown,Red Boiling Springs,Trousdale County,Mt. Juliet Christian
Trousdale County 1A 4 5 2 212 49 7 3 261 109 Monterey,Gordonsville,Clay County,Mt. Juliet Christian,Red Boiling Springs
Monterey 1A 4 4 3 111 96 6 4 177 163 Mt. Juliet Christian,Friendship Christian,Clay County,Red Boiling Springs
Clay County 1A 4 2 5 159 154 5 5 237 161 Red Boiling Springs,Mt. Juliet Christian
Mt. Juliet Christian 1A 4 1 6 69 312 2 8 117 419 Red Boiling Springs
Red Boiling Springs 1A 4 0 7 41 325 0 10 58 389


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Cascade 1A 5 8 1 326 111 9 1 354 111 McEwen,Clarksville Academy,Community,Middle TN Chr.,Forrest,Eagleville,Nashville Christian,White House Heritage
Jo Byrns 1A 5 8 1 341 86 9 1 382 93 Clarksville Academy,Community,Middle TN Chr.,Forrest,Eagleville,Nashville Christian,Cascade,McEwen
White House Heritage 1A 5 7 2 259 111 8 2 310 118 McEwen,Eagleville,Clarksville Academy,Nashville Christian,Community,Jo Byrns,Middle TN Chr.
Forrest 1A 5 6 3 188 142 7 3 224 142 White House Heritage,Eagleville,Nashville Christian,Clarksville Academy,Community,Middle TN Chr.
McEwen 1A 5 6 3 184 145 7 3 224 152 Clarksville Academy,Community,Middle TN Chr.,Forrest,Eagleville,Nashville Christian
Clarksville Academy 1A 5 4 5 132 233 5 5 160 247 Community,Middle TN Chr.,Eagleville,Nashville Christian
Nashville Christian 1A 5 3 6 213 229 4 6 256 229 Community,Middle TN Chr.,Eagleville
Eagleville 1A 5 2 7 142 250 2 8 156 271 Middle TN Chr.,Community
Middle TN Chr. 1A 5 1 8 77 297 2 8 105 314 Community
Community 1A 5 0 9 74 332 0 10 80 369


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Mt. Pleasant 1A 6 7 1 306 156 8 2 351 210 Zion Christian,Cornersville,Perry County,Wayne County,Collinwood,Huntland,Columbia Academy
Wayne County 1A 6 7 1 260 148 8 2 316 191 Moore County,Huntland,Columbia Academy,Zion Christian,Cornersville,Perry County,Collinwood
Collinwood 1A 6 6 2 280 138 8 2 350 150 Moore County,Huntland,Columbia Academy,Zion Christian,Cornersville,Perry County
Moore County 1A 6 6 2 285 138 7 3 306 180 Huntland,Columbia Academy,Mt. Pleasant,Zion Christian,Cornersville,Perry County
Huntland 1A 6 4 4 182 185 5 5 236 213 Perry County,Columbia Academy,Zion Christian,Cornersville
Cornersville 1A 6 3 5 184 163 5 5 268 181 Columbia Academy,Zion Christian,Perry County
Columbia Academy 1A 6 2 6 121 252 3 7 198 283 Perry County,Zion Christian
Zion Christian 1A 6 1 7 127 334 3 7 164 354 Perry County
Perry County 1A 6 0 8 106 337 0 10 143 410


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
McKenzie 1A 7 7 0 320 54 9 1 414 107 Hollow Rock-Bruceton,Union City,Gleason,Greenfield,West Carroll,Lake County,South Fulton
Hollow Rock-Bruceton 1A 7 5 2 218 151 7 3 295 198 South Fulton,Union City,Lake County,Greenfield,West Carroll
Gleason 1A 7 4 3 176 137 7 3 268 169 West Carroll,Hollow Rock-Bruceton,South Fulton,Union City
Union City 1A 7 4 3 239 163 6 4 324 256 Lake County,South Fulton,Greenfield,West Carroll
Greenfield 1A 7 4 3 188 110 5 5 230 183 Gleason,West Carroll,South Fulton,Lake County
Lake County 1A 7 3 4 168 263 5 5 250 329 Gleason,West Carroll,South Fulton
West Carroll 1A 7 1 6 112 308 1 9 151 433 South Fulton
South Fulton 1A 7 0 7 83 318 1 9 123 411


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Trinity Christian 1A 8 4 0 153 42 8 2 324 139 Manassas,Middleton,Fayette Academy,Halls
Fayette Academy 1A 8 3 1 99 65 4 6 212 227 Halls,Manassas,Middleton
Manassas 1A 8 2 2 114 85 7 3 307 203 Halls,Middleton
Halls 1A 8 1 3 49 113 2 8 130 270 Middleton
Middleton 1A 8 0 4 19 129 0 10 83 359


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Gatlinburg-Pittman 2A 1 6 0 235 63 9 1 386 132 Chuckey-Doak,Happy Valley,North Greene,South Greene,West Greene,Cumberland Gap
Cumberland Gap 2A 1 5 1 244 87 9 1 410 157 South Greene,Chuckey-Doak,Happy Valley,North Greene,West Greene
Happy Valley 2A 1 4 2 154 109 4 6 188 214 West Greene,North Greene,South Greene,Chuckey-Doak
South Greene 2A 1 3 3 141 75 4 6 178 168 Chuckey-Doak,West Greene,North Greene
Chuckey-Doak 2A 1 2 4 103 164 3 7 156 242 West Greene,North Greene
West Greene 2A 1 1 5 90 230 1 9 132 368 North Greene
North Greene 2A 1 0 6 80 319 1 9 108 477


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Alcoa 2A 2 6 0 268 62 9 1 393 122 Wartburg Central,Oliver Springs,CAK,Sweetwater,Rockwood,Loudon
CAK 2A 2 5 1 229 111 8 2 333 183 Loudon,Wartburg Central,Oliver Springs,Sweetwater,Rockwood
Loudon 2A 2 4 2 164 121 8 2 316 162 Sweetwater,Rockwood,Oliver Springs,Wartburg Central
Rockwood 2A 2 3 3 136 147 6 4 242 201 Sweetwater,Oliver Springs,Wartburg Central
Sweetwater 2A 2 2 4 146 170 5 5 271 286 Wartburg Central,Oliver Springs
Oliver Springs 2A 2 1 5 66 218 2 8 99 324 Wartburg Central
Wartburg Central 2A 2 0 6 53 233 0 10 78 365


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Tyner 2A 3 4 0 136 37 6 4 281 199 Bledsoe County,Marion County,Sequatchie County,Boyd Buchanan
Boyd Buchanan 2A 3 3 1 89 54 4 6 165 198 Marion County,Bledsoe County,Sequatchie County
Bledsoe County 2A 3 2 2 91 99 4 6 141 246 Sequatchie County,Marion County
Marion County 2A 3 1 3 61 99 5 5 197 207 Sequatchie County
Sequatchie County 2A 3 0 4 27 115 1 9 103 266


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
York Institute 2A 4 5 0 155 62 10 0 342 83 Cannon County,Smith County,Westmoreland,Jackson County,Upperman
Smith County 2A 4 4 1 157 75 9 1 290 94 Jackson County,Upperman,Westmoreland,Cannon County
Westmoreland 2A 4 3 2 120 101 6 4 202 209 Upperman,Cannon County,Jackson County
Upperman 2A 4 2 3 107 148 4 6 211 265 Jackson County,Cannon County
Cannon County 2A 4 1 4 115 129 5 5 248 211 Jackson County
Jackson County 2A 4 0 5 41 180 3 7 178 265


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
DCA 2A 5 4 1 155 66 9 1 296 122 East Robertson,FRA,Goodpasture,Ezell-Harding
Goodpasture 2A 5 4 1 203 116 9 1 383 222 FRA,Ezell-Harding,East Robertson,CPA
CPA 2A 5 4 1 218 58 6 4 360 156 DCA,FRA,Ezell-Harding,East Robertson
East Robertson 2A 5 2 3 71 164 3 7 143 298 Ezell-Harding,FRA
FRA 2A 5 1 4 46 161 3 7 165 310 Ezell-Harding
Ezell-Harding 2A 5 0 5 41 169 0 10 90 350


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Lewis County 2A 6 6 0 202 45 10 0 362 96 Richland,Fairview,Harpeth,Loretto,Hickman County,East Hickman
Hickman County 2A 6 5 1 237 96 9 1 375 147 Fairview,Harpeth,Loretto,East Hickman,Richland
Fairview 2A 6 4 2 144 87 4 6 186 164 East Hickman,Richland,Harpeth,Loretto
Richland 2A 6 3 3 92 136 6 4 153 182 East Hickman,Harpeth,Loretto
Harpeth 2A 6 2 4 116 136 4 6 188 236 Loretto,East Hickman
Loretto 2A 6 1 5 87 205 1 9 111 320 East Hickman
East Hickman 2A 6 0 6 68 241 0 10 87 376


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Camden 2A 7 6 0 234 49 7 3 312 134 Riverside,Adamsville,Huntingdon,Houston County,Stewart County,Waverly
Huntingdon 2A 7 5 1 211 53 7 3 264 132 Houston County,Stewart County,Waverly,Riverside,Adamsville
Stewart County 2A 7 4 2 148 119 7 3 235 157 Waverly,Riverside,Adamsville,Houston County
Adamsville 2A 7 3 3 104 158 5 5 202 251 Houston County,Waverly,Riverside
Riverside 2A 7 2 4 53 141 4 6 124 210 Waverly,Houston County
Houston County 2A 7 1 5 63 163 2 8 123 309 Waverly
Waverly 2A 7 0 6 45 175 0 10 53 304


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Milan 2A 8 7 0 167 64 9 1 227 103 Gibson County,Humboldt,USJ,Jackson Christian,Peabody,Dresden,Westview
Westview 2A 8 6 1 276 74 9 1 371 115 Jackson Christian,Peabody,Dresden,USJ,Gibson County,Humboldt
Peabody 2A 8 5 2 182 118 7 3 275 186 Dresden,Humboldt,Gibson County,Jackson Christian,USJ
Jackson Christian 2A 8 4 3 185 132 7 3 258 170 Gibson County,Humboldt,USJ,Dresden
Humboldt 2A 8 3 4 131 154 5 5 193 202 USJ,Dresden,Gibson County
USJ 2A 8 2 5 178 198 3 7 251 309 Dresden,Gibson County
Gibson County 2A 8 1 6 81 197 3 7 140 266 Dresden
Dresden 2A 8 0 7 58 321 1 9 123 419


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Carver 2A 9 4 0 112 42 4 6 150 233 Westwood,Treadwell,Booker T. Washington,Oakhaven
Westwood 2A 9 3 1 100 77 3 7 122 307 Treadwell,Oakhaven,Booker T. Washington
Booker T. Washington 2A 9 2 2 74 69 3 7 168 275 Oakhaven,Treadwell
Oakhaven 2A 9 1 3 62 71 3 6 135 219 Treadwell
Treadwell 2A 9 0 4 20 109 1 9 55 361


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Knoxville Carter 3A 1 6 0 195 60 7 3 228 158 Claiborne County,Pigeon Forge,Seymour,Union County,Gibbs,Rutledge
Seymour 3A 1 5 1 188 48 8 2 276 119 Rutledge,Pigeon Forge,Union County,Claiborne County,Gibbs
Rutledge 3A 1 4 2 186 107 7 3 296 178 Pigeon Forge,Gibbs,Claiborne County,Union County
Claiborne County 3A 1 2 4 109 153 4 6 224 229 Union County,Pigeon Forge
Gibbs 3A 1 2 4 46 118 3 7 80 228 Union County,Claiborne County
Pigeon Forge 3A 1 1 5 75 179 3 7 144 236 Gibbs
Union County 3A 1 1 5 42 176 3 7 147 247 Pigeon Forge


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Knoxville Catholic 3A 2 7 0 263 55 10 0 353 84 Stone Memorial,Austin-East,Livingston Academy,Anderson County,Knoxville Fulton,Kingston,Scott County
Knoxville Fulton 3A 2 6 1 226 63 8 2 304 120 Anderson County,Stone Memorial,Scott County,Kingston,Austin-East,Livingston Academy
Austin-East 3A 2 5 2 204 107 7 3 293 156 Scott County,Livingston Academy,Anderson County,Stone Memorial,Kingston
Anderson County 3A 2 4 3 169 169 7 3 273 197 Kingston,Livingston Academy,Scott County,Stone Memorial
Kingston 3A 2 3 4 151 92 6 4 227 119 Livingston Academy,Stone Memorial,Scott County
Scott County 3A 2 2 5 101 220 5 5 230 229 Stone Memorial,Livingston Academy
Livingston Academy 3A 2 1 6 74 276 1 9 87 365 Stone Memorial
Stone Memorial 3A 2 0 7 59 265 1 9 125 327


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
McMinn Central 3A 3 8 0 239 125 9 1 287 169 Meigs County,Sequoyah,Notre Dame,East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Polk County,Howard
Howard 3A 3 7 1 248 76 8 2 312 134 Notre Dame,East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Polk County,Meigs County,Sequoyah
Polk County 3A 3 6 2 228 126 7 3 295 158 East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Meigs County,Sequoyah,Notre Dame
Meigs County 3A 3 5 3 198 126 7 3 254 158 Notre Dame,East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Sequoyah
Notre Dame 3A 3 4 4 187 161 5 5 216 199 Sequoyah,East Ridge,Tellico Plains,Grundy County
East Ridge 3A 3 3 5 165 214 4 6 207 252 Sequoyah,Tellico Plains,Grundy County
Sequoyah 3A 3 2 6 136 225 2 8 169 288 Tellico Plains,Grundy County
Grundy County 3A 3 1 7 139 172 2 8 187 226 Tellico Plains
Tellico Plains 3A 3 0 8 18 333 0 10 57 442


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Station Camp 3A 4 5 1 135 49 9 1 231 82 Sycamore,DeKalb County,Greenbrier,Macon County,White House
Pearl Cohn 3A 4 5 1 165 64 8 2 239 108 Macon County,Sycamore,DeKalb County,Greenbrier,Station Camp
White House 3A 4 5 1 165 81 7 3 239 156 Macon County,Sycamore,Pearl Cohn,DeKalb County,Greenbrier
Sycamore 3A 4 2 4 64 158 6 4 210 191 Macon County,DeKalb County
Greenbrier 3A 4 2 4 121 126 5 5 226 204 DeKalb County,Sycamore
DeKalb County 3A 4 1 5 86 163 2 8 154 251 Macon County
Macon County 3A 4 1 5 99 194 2 8 139 266 Greenbrier


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
David Lipscomb 3A 5 7 0 275 16 9 1 344 46 Page,Cheatham County,Spring Hill,Creek Wood,Giles County,Marshall County,Montgomery Central
Giles County 3A 5 6 1 275 108 8 2 314 157 Cheatham County,Spring Hill,Montgomery Central,Page,Creek Wood,Marshall County
Marshall County 3A 5 5 2 237 108 7 3 297 128 Creek Wood,Page,Cheatham County,Montgomery Central,Spring Hill
Cheatham County 3A 5 4 3 143 207 4 6 189 311 Spring Hill,Creek Wood,Montgomery Central,Page
Creek Wood 3A 5 3 4 142 173 5 5 195 234 Montgomery Central,Page,Spring Hill
Page 3A 5 2 5 151 202 3 7 181 279 Montgomery Central,Spring Hill
Spring Hill 3A 5 1 6 75 202 1 9 95 285 Montgomery Central
Montgomery Central 3A 5 0 7 19 301 0 10 58 408


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Jackson South Side 3A 6 4 1 185 82 8 2 318 159 Chester County,McNairy Central,Bolivar Central,Lexington
Fayette Ware 3A 6 4 1 165 114 6 4 216 211 Bolivar Central,Chester County,Jackson South Side,Lexington
McNairy Central 3A 6 3 2 114 89 8 2 262 151 Lexington,Chester County,Fayette Ware
Bolivar Central 3A 6 3 2 112 74 6 3 215 153 Lexington,McNairy Central,Chester County
Lexington 3A 6 1 4 106 176 2 8 185 341 Chester County
Chester County 3A 6 0 5 72 219 1 9 162 399


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Dyer County 3A 7 6 0 192 83 9 1 300 128 Covington,Haywood County,Obion County,Ripley,Dyersburg,Crockett County
Dyersburg 3A 7 5 1 167 83 9 1 342 126 Haywood County,Obion County,Ripley,Crockett County,Covington
Haywood County 3A 7 4 2 184 58 8 2 305 120 Crockett County,Covington,Obion County,Ripley
Ripley 3A 7 2 4 50 142 5 5 103 186 Obion County,Covington
Crockett County 3A 7 2 4 119 87 4 6 238 143 Obion County,Ripley
Covington 3A 7 2 4 95 103 2 8 134 227 Crockett County,Obion County
Obion County 3A 7 0 6 38 289 0 10 68 485


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Mitchell 3A 8 4 0 144 24 7 3 244 114 Hillcrest,Frayser,Trezevant,Sheffield
Sheffield 3A 8 3 1 90 47 7 3 260 182 Hillcrest,Trezevant,Frayser
Trezevant 3A 8 1 3 57 93 4 6 153 242 Frayser
Hillcrest 3A 8 1 3 43 92 2 8 129 197 Trezevant
Frayser 3A 8 1 3 36 114 1 9 119 355 Hillcrest


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Sullivan South 4A 1 7 0 330 80 9 1 423 126 Unicoi County,Johnson County,Sullivan Central,Sullivan East,Sullivan North,Elizabethton,Tennessee High
Tennessee High 4A 1 6 1 199 71 8 2 248 100 Sullivan East,Unicoi County,Sullivan North,Johnson County,Elizabethton,Sullivan Central
Johnson County 4A 1 5 2 163 139 7 3 236 192 Elizabethton,Unicoi County,Sullivan Central,Sullivan East,Sullivan North
Sullivan East 4A 1 4 3 133 150 7 3 226 191 Sullivan North,Elizabethton,Unicoi County,Sullivan Central
Elizabethton 4A 1 3 4 113 182 4 6 158 256 Sullivan Central,Sullivan North,Unicoi County
Sullivan North 4A 1 2 5 127 203 3 7 169 267 Sullivan Central,Unicoi County
Sullivan Central 4A 1 1 6 66 195 1 9 104 283 Unicoi County
Unicoi County 4A 1 0 7 53 164 2 8 99 191


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Greeneville 4A 2 6 1 188 81 8 2 242 123 Cocke County,Volunteer,Cherokee,Morristown West,Morristown East,David Crockett
Morristown West 4A 2 6 1 201 70 6 4 219 154 Cherokee,David Crockett,Morristown East,Daniel Boone,Volunteer,Cocke County
Morristown East 4A 2 4 3 119 93 5 5 134 148 David Crockett,Cherokee,Cocke County,Daniel Boone
Volunteer 4A 2 4 3 132 105 5 5 216 182 Daniel Boone,David Crockett,Morristown East,Cherokee
Cherokee 4A 2 3 4 125 154 5 5 209 210 David Crockett,Daniel Boone,Cocke County
Daniel Boone 4A 2 3 4 116 108 5 5 185 167 Greeneville,Cocke County,David Crockett
David Crockett 4A 2 1 6 90 173 2 8 126 206 Cocke County
Cocke County 4A 2 1 6 54 241 1 9 77 319 Volunteer


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Maryville 4A 3 7 0 238 79 10 0 342 118 Clinton,Powell,Knoxville Central,Knoxville West,South Doyle,Knoxville Halls,Lenoir City
Knoxville Halls 4A 3 5 2 195 158 7 3 268 227 Knoxville West,Clinton,Powell,Lenoir City,South Doyle
Knoxville West 4A 3 5 2 240 160 6 4 319 232 South Doyle,Lenoir City,Clinton,Powell,Knoxville Central
Powell 4A 3 3 4 157 136 5 5 237 196 Lenoir City,South Doyle,Knoxville Central
Clinton 4A 3 3 4 161 205 4 6 220 276 South Doyle,Lenoir City,Powell
Knoxville Central 4A 3 3 4 197 148 4 6 248 217 Knoxville Halls,Lenoir City,Clinton
South Doyle 4A 3 2 5 160 208 4 6 215 238 Knoxville Central,Lenoir City
Lenoir City 4A 3 0 7 31 285 0 10 51 389


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Red Bank 4A 4 7 0 294 84 10 0 387 115 Chattanooga Central,Walker Valley,Brainerd,Cleveland,Rhea County,White County,Hixson
Brainerd 4A 4 6 1 257 101 7 3 339 180 Cleveland,Rhea County,White County,Walker Valley,Hixson,Chattanooga Central
Cleveland 4A 4 5 2 191 138 7 3 277 216 White County,Chattanooga Central,Hixson,Rhea County,Walker Valley
Rhea County 4A 4 4 3 238 164 6 4 328 199 Hixson,Walker Valley,Chattanooga Central,White County
Chattanooga Central 4A 4 2 5 150 213 3 7 189 272 Hixson,White County
Walker Valley 4A 4 2 5 116 210 3 7 164 274 White County,Chattanooga Central
Hixson 4A 4 2 5 130 268 2 8 152 342 White County,Walker Valley
White County 4A 4 0 7 71 269 1 9 85 346


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Hillsboro 4A 5 6 0 229 44 8 1 325 94 Stratford,Maplewood,Lawrence County,Whites Creek,Tullahoma,Shelbyville
Maplewood 4A 5 5 1 160 49 8 2 253 75 Lawrence County,Whites Creek,Tullahoma,Shelbyville,Stratford
Tullahoma 4A 5 4 2 100 106 6 4 190 210 Whites Creek,Shelbyville,Stratford,Lawrence County
Shelbyville 4A 5 3 3 98 162 3 7 175 320 Lawrence County,Whites Creek,Stratford
Lawrence County 4A 5 2 4 94 163 4 6 188 232 Stratford,Whites Creek
Stratford 4A 5 1 5 86 146 1 9 115 266 Whites Creek
Whites Creek 4A 5 0 6 65 162 0 10 84 290


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Clarksville 4A 6 6 1 170 65 9 1 261 97 Rossview,Clarksville Northwest,Portland,Kenwood,Mt. Juliet,Springfield
Mt. Juliet 4A 6 6 1 214 48 8 2 281 96 Springfield,Portland,Rossview,Kenwood,Beech,Clarksville Northwest
Kenwood 4A 6 5 2 184 55 8 2 269 69 Beech,Clarksville Northwest,Portland,Springfield,Rossview
Beech 4A 6 5 2 178 78 7 3 224 111 Clarksville,Springfield,Rossview,Clarksville Northwest,Portland
Rossview 4A 6 3 4 161 218 5 5 260 257 Springfield,Clarksville Northwest,Portland
Clarksville Northwest 4A 6 1 6 31 212 1 9 41 313 Portland
Portland 4A 6 1 6 70 229 1 9 92 308 Springfield
Springfield 4A 6 1 6 119 222 1 9 135 310 Clarksville Northwest


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Henry County 4A 7 6 0 247 83 9 1 373 129 Liberty Magnet,Jackson Central-Merry,Brighton,Munford,Jackson Northside,Hardin County
Hardin County 4A 7 4 2 137 111 7 3 269 178 Brighton,Jackson Northside,Liberty Magnet,Jackson Central-Merry
Munford 4A 7 4 2 173 103 7 3 312 158 Hardin County,Jackson Northside,Liberty Magnet,Jackson Central-Merry
Jackson Northside 4A 7 3 3 151 134 5 5 231 232 Brighton,Jackson Central-Merry,Liberty Magnet
Brighton 4A 7 2 4 117 162 6 4 274 208 Munford,Jackson Central-Merry
Liberty Magnet 4A 7 1 5 87 158 2 8 159 226 Brighton
Jackson Central-Merry 4A 7 1 5 49 210 1 8 81 303 Liberty Magnet


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Fairley 4A 8 4 1 119 68 7 3 246 145 Memphis East,Raleigh Egypt,Kingsbury,Memphis Northside
Melrose 4A 8 4 1 149 25 7 3 265 44 Raleigh Egypt,Memphis Northside,Fairley,Memphis East
Kingsbury 4A 8 4 1 184 80 6 4 342 253 Memphis Northside,Melrose,Memphis East,Raleigh Egypt
Raleigh Egypt 4A 8 2 3 97 171 2 8 158 324 Memphis East,Memphis Northside
Memphis East 4A 8 1 4 87 90 2 8 161 212 Memphis Northside
Memphis Northside 4A 8 0 5 28 230 0 10 56 463


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Bearden 5A 1 6 0 139 44 9 1 256 103 Dobyns Bennett,Karns,Science Hill,Campbell County,Sevier County,Jefferson County
Dobyns Bennett 5A 1 5 1 181 52 7 3 261 117 Jefferson County,Sevier County,Karns,Campbell County,Science Hill
Jefferson County 5A 1 3 3 121 154 6 4 198 196 Karns,Science Hill,Sevier County
Campbell County 5A 1 3 3 81 142 5 5 154 234 Jefferson County,Science Hill,Karns
Sevier County 5A 1 2 4 135 153 3 7 204 263 Karns,Campbell County
Science Hill 5A 1 1 5 99 132 3 7 165 182 Sevier County
Karns 5A 1 1 5 81 160 2 8 138 229 Science Hill


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Farragut 5A 2 6 1 247 127 9 1 368 186 Heritage,William Blount,Bradley Central,Ooltewah,Soddy-Daisy,Oak Ridge
William Blount 5A 2 6 1 236 63 8 2 306 97 Soddy-Daisy,Ooltewah,Oak Ridge,McMinn County,Bradley Central,Heritage
Oak Ridge 5A 2 5 2 188 119 8 2 267 161 Bradley Central,Heritage,McMinn County,Soddy-Daisy,Ooltewah
McMinn County 5A 2 4 3 155 137 7 3 257 186 Farragut,Soddy-Daisy,Heritage,Bradley Central
Ooltewah 5A 2 4 3 195 120 6 3 243 134 McMinn County,Bradley Central,Heritage,Soddy-Daisy
Heritage 5A 2 2 5 102 220 2 8 143 316 Soddy-Daisy,Bradley Central
Soddy-Daisy 5A 2 1 6 43 155 2 8 108 233 Bradley Central
Bradley Central 5A 2 0 7 55 280 2 8 124 334


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Lincoln County 5A 3 5 0 129 49 8 2 208 139 Cumberland County,Franklin County,Warren County,Cookeville,Coffee County
Coffee County 5A 3 4 1 156 67 6 4 307 240 Cookeville,Warren County,Franklin County,Cumberland County
Cookeville 5A 3 3 2 126 57 7 3 256 133 Cumberland County,Franklin County,Warren County
Warren County 5A 3 2 3 91 115 5 5 223 183 Franklin County,Cumberland County
Franklin County 5A 3 1 4 133 134 2 8 206 245 Cumberland County
Cumberland County 5A 3 0 5 27 240 0 10 48 400


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Riverdale 5A 4 7 0 174 79 10 0 257 106 Oakland,Blackman,Siegel,Lebanon,Wilson Central,Smyrna,LaVergne
Wilson Central 5A 4 5 2 165 121 8 2 239 149 Siegel,Oakland,Lebanon,Blackman,LaVergne
Smyrna 5A 4 5 2 197 144 7 3 276 175 Siegel,Blackman,Oakland,LaVergne,Wilson Central
Lebanon 5A 4 4 3 133 166 5 5 198 239 Smyrna,LaVergne,Oakland,Siegel
Siegel 5A 4 3 4 115 151 6 4 204 172 LaVergne,Blackman,Oakland
LaVergne 5A 4 2 5 134 127 5 5 243 147 Blackman,Oakland
Blackman 5A 4 1 6 85 145 4 6 176 172 Lebanon
Oakland 5A 4 1 6 125 195 3 7 197 237 Blackman


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Hunters Lane 5A 5 6 1 175 29 8 2 257 55 Antioch,McGavock,Hillwood,Gallatin,Glencliff,Hendersonville
Antioch 5A 5 6 1 191 105 6 4 224 196 Nashville Overton,Gallatin,Hendersonville,McGavock,Hillwood,Glencliff
Gallatin 5A 5 4 3 155 123 4 6 193 220 Hillwood,Glencliff,Hendersonville,McGavock
Hendersonville 5A 5 4 3 209 185 4 6 253 251 McGavock,Hillwood,Glencliff,Nashville Overton
Nashville Overton 5A 5 4 3 211 148 4 6 250 263 Glencliff,Hunters Lane,Gallatin,Hillwood
McGavock 5A 5 3 4 108 105 3 7 149 220 Hillwood,Glencliff,Nashville Overton
Hillwood 5A 5 1 6 89 230 1 9 102 344 Glencliff
Glencliff 5A 5 0 7 78 291 1 9 120 372


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Independence 5A 6 6 1 192 95 7 3 234 157 Centennial,Clarksville Northeast,Dickson County,Ravenwood,Brentwood,Columbia
Franklin 5A 6 5 2 234 105 6 3 289 161 Independence,Clarksville Northeast,Columbia,Dickson County,Centennial
Dickson County 5A 6 5 2 183 125 6 4 234 190 Brentwood,Columbia,Centennial,Clarksville Northeast,Ravenwood
Brentwood 5A 6 5 2 154 78 5 5 161 136 Ravenwood,Franklin,Columbia,Centennial,Clarksville Northeast
Ravenwood 5A 6 4 3 157 102 4 6 206 183 Franklin,Columbia,Centennial,Clarksville Northeast
Centennial 5A 6 2 5 123 205 4 6 206 287 Clarksville Northeast,Columbia
Columbia 5A 6 1 6 124 244 3 7 198 271 Clarksville Northeast
Clarksville Northeast 5A 6 0 7 34 247 0 10 59 337


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Millington 5A 7 8 0 287 41 10 0 340 55 Arlington,Craigmont,Memphis Central,Bartlett,Ridgeway,Memphis Overton,Bolton,Cordova
Arlington 5A 7 5 3 143 157 7 3 199 192 Ridgeway,Cordova,Memphis Central,Bolton,Memphis Overton
Bartlett 5A 7 5 3 172 141 5 5 192 181 Bolton,Arlington,Craigmont,Memphis Overton,Memphis Central
Cordova 5A 7 5 3 125 117 5 5 146 173 Memphis Central,Bolton,Memphis Overton,Bartlett,Craigmont
Ridgeway 5A 7 5 3 97 96 5 5 115 161 Memphis Overton,Bolton,Cordova,Craigmont,Bartlett
Memphis Central 5A 7 4 4 113 132 4 6 145 223 Ridgeway,Memphis Overton,Bolton,Craigmont
Craigmont 5A 7 3 5 132 111 4 6 166 167 Bolton,Memphis Overton,Arlington
Bolton 5A 7 1 7 66 49 1 9 79 74 Memphis Overton
Memphis Overton 5A 7 0 8 52 343 0 10 58 433


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
White Station 5A 8 7 0 256 92 10 0 385 131 Whitehaven,Germantown,Kirby,Hamilton,Wooddale,Collierville,Houston
Whitehaven 5A 8 6 1 240 51 9 1 310 79 Collierville,Hamilton,Houston,Kirby,Germantown,Wooddale
Houston 5A 8 5 2 176 108 8 2 263 142 Hamilton,Wooddale,Collierville,Germantown,Kirby
Collierville 5A 8 4 3 155 62 6 4 262 94 Germantown,Wooddale,Hamilton,Kirby
Germantown 5A 8 3 4 143 204 4 6 185 266 Wooddale,Kirby,Hamilton
Wooddale 5A 8 2 5 124 153 3 6 136 191 Kirby,Hamilton
Hamilton 5A 8 1 6 46 272 2 8 74 334 Kirby
Kirby 5A 8 0 7 84 282 1 9 117 330


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
St. George's A 7 0 270 95 10 0 376 123 Davidson Academy,Harding Academy,FACS,SBEC,Rosemark,Rossville,Bishop Byrne
SBEC A 6 1 237 140 9 1 378 182 Harding Academy,Rosemark,Rossville,Davidson Academy,Bishop Byrne,FACS
Harding Academy A 4 3 226 185 6 4 332 242 Bishop Byrne,FACS,Rosemark,Rossville
Davidson Academy A 4 3 167 147 5 5 206 217 Bishop Byrne,Harding Academy,Rossville,Rosemark
FACS A 3 4 190 178 6 4 338 203 Rossville,Rosemark,Davidson Academy
Bishop Byrne A 3 4 191 195 4 6 218 232 FACS,Rosemark,Rossville
Rossville A 1 6 164 249 3 7 270 317 Rosemark
Rosemark A 0 7 58 314 0 10 114 398


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
MBA AA E/M 6 0 154 21 10 0 261 74 Baylor,Pope John Paul,Ensworth,Brentwood Academy,Father Ryan,McCallie
Brentwood Academy AA E/M 5 1 181 57 9 1 282 84 McCallie,Baylor,Pope John Paul,BGA,Father Ryan
Ensworth AA E/M 4 2 180 108 8 2 332 167 Knoxville Webb,McCallie,Pope John Paul,BGA
Father Ryan AA E/M 4 2 107 124 8 2 248 138 BGA,McCallie,Knoxville Webb,Ensworth
Knoxville Webb AA E/M 4 2 169 137 7 3 302 224 Pope John Paul,McCallie,BGA,Baylor
BGA AA E/M 2 4 116 137 6 4 291 173 Pope John Paul,Baylor
McCallie AA E/M 1 5 82 142 5 5 217 169 Baylor
Baylor AA E/M 1 5 73 140 2 8 161 228 Pope John Paul
Pope John Paul AA E/M 0 6 89 285 1 9 173 439


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
CBHS AAA W 4 0 142 23 8 2 325 91 MUS,Briarcrest,ECS,St. Benedict
MUS AAA W 3 1 115 14 7 3 276 82 Briarcrest,ECS,St. Benedict
ECS AAA W 2 2 82 71 8 2 265 105 St. Benedict,Briarcrest
Briarcrest AAA W 1 3 49 152 4 6 193 269 St. Benedict
St. Benedict AAA W 0 4 34 162 2 8 106 358