Regional Standings Regional Standings
Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Knoxville Grace 1A 1 4 1 191 78 9 1 436 139 Unaka,Jellico,Cloudland,Cosby
Cosby 1A 1 4 1 118 54 8 2 214 99 Cloudland,Jellico,Unaka,Hampton
Hampton 1A 1 4 1 181 99 5 5 278 228 Jellico,Unaka,Knoxville Grace,Cloudland
Cloudland 1A 1 2 3 131 107 6 4 332 191 Jellico,Unaka
Unaka 1A 1 1 4 34 149 1 9 59 324 Jellico
Jellico 1A 1 0 5 37 205 0 10 84 352


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Oneida 1A 2 6 0 219 39 10 0 321 77 Coalfield,Oakdale,Midway,Harriman,Sunbright,Greenback
Greenback 1A 2 5 1 204 73 9 1 354 116 Sunbright,Harriman,Oakdale,Coalfield,Midway
Midway 1A 2 4 2 168 108 7 3 280 169 Oakdale,Coalfield,Sunbright,Harriman
Coalfield 1A 2 3 3 91 166 4 6 137 260 Oakdale,Harriman,Sunbright
Harriman 1A 2 2 4 101 105 5 5 197 152 Sunbright,Oakdale
Sunbright 1A 2 1 5 102 225 4 6 208 271 Oakdale
Oakdale 1A 2 0 6 78 247 2 8 155 361


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
South Pittsburg 1A 3 6 0 362 16 10 0 447 56 Copper Basin,Lookout Valley,David Brainerd,Whitwell,Silverdale,Chattanooga Grace
Chattanooga Grace 1A 3 5 1 238 97 7 3 369 200 Silverdale,Lookout Valley,David Brainerd,Copper Basin,Whitwell
Lookout Valley 1A 3 4 2 164 132 7 3 204 191 David Brainerd,Whitwell,Silverdale,Copper Basin
Silverdale 1A 3 3 3 149 170 6 4 257 225 Copper Basin,David Brainerd,Whitwell
Copper Basin 1A 3 2 4 83 240 3 7 111 368 Whitwell,David Brainerd
David Brainerd 1A 3 1 5 89 264 3 7 175 361 Whitwell
Whitwell 1A 3 0 6 72 238 1 9 135 336


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Trousdale County 1A 4 7 0 329 56 10 0 422 66 Watertown,Monterey,Gordonsville,Clay County,Mt. Juliet Christian,Friendship Christian,Red Boiling Springs
Friendship Christian 1A 4 6 1 227 70 9 1 351 109 Clay County,Watertown,Monterey,Red Boiling Springs,Gordonsville,Mt. Juliet Christian
Watertown 1A 4 5 2 189 105 6 4 237 177 Clay County,Mt. Juliet Christian,Red Boiling Springs,Gordonsville,Monterey
Clay County 1A 4 4 3 216 185 7 3 337 191 Red Boiling Springs,Monterey,Mt. Juliet Christian,Gordonsville
Gordonsville 1A 4 3 4 160 222 3 7 174 340 Red Boiling Springs,Mt. Juliet Christian,Monterey
Monterey 1A 4 2 5 132 169 2 8 169 269 Mt. Juliet Christian,Red Boiling Springs
Mt. Juliet Christian 1A 4 1 6 119 298 2 8 198 381 Red Boiling Springs
Red Boiling Springs 1A 4 0 7 80 347 0 10 92 424


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Cascade 1A 5 9 0 354 193 10 0 394 214 McEwen,Clarksville Academy,Community,Middle TN Chr.,Forrest,Eagleville,Nashville Christian,Jo Byrns,White House Heritage
Jo Byrns 1A 5 8 1 226 87 9 1 263 93 Clarksville Academy,Community,Middle TN Chr.,Forrest,Eagleville,Nashville Christian,White House Heritage,McEwen
McEwen 1A 5 7 2 258 161 8 2 298 161 White House Heritage,Clarksville Academy,Community,Middle TN Chr.,Forrest,Eagleville,Nashville Christian
Middle TN Chr. 1A 5 6 3 170 180 7 3 197 194 Eagleville,Nashville Christian,Clarksville Academy,Community,White House Heritage,Forrest
Forrest 1A 5 5 4 190 163 6 4 236 163 White House Heritage,Eagleville,Nashville Christian,Clarksville Academy,Community
Clarksville Academy 1A 5 4 5 176 167 4 6 183 179 White House Heritage,Community,Eagleville,Nashville Christian
Eagleville 1A 5 3 6 185 212 4 6 215 212 White House Heritage,Nashville Christian,Community
White House Heritage 1A 5 2 7 152 241 3 7 169 241 Nashville Christian,Community
Community 1A 5 1 8 153 297 1 9 172 317 Nashville Christian
Nashville Christian 1A 5 0 9 126 289 1 9 173 295


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Wayne County 1A 6 7 1 260 83 8 2 304 119 Huntland,Columbia Academy,Mt. Pleasant,Zion Christian,Cornersville,Perry County,Collinwood
Mt. Pleasant 1A 6 7 1 267 103 7 3 297 138 Zion Christian,Cornersville,Perry County,Collinwood,Moore County,Huntland,Columbia Academy
Moore County 1A 6 6 2 198 214 6 4 219 284 Wayne County,Huntland,Columbia Academy,Zion Christian,Cornersville,Perry County
Collinwood 1A 6 5 3 218 117 7 3 288 130 Cornersville,Moore County,Huntland,Zion Christian,Perry County
Columbia Academy 1A 6 5 3 200 157 7 3 248 171 Cornersville,Perry County,Collinwood,Huntland,Zion Christian
Perry County 1A 6 3 5 143 242 3 7 165 289 Huntland,Zion Christian,Cornersville
Zion Christian 1A 6 2 6 133 223 4 6 220 239 Cornersville,Huntland
Cornersville 1A 6 1 7 119 281 3 7 174 317 Huntland
Huntland 1A 6 0 8 96 214 2 8 144 234


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Union City 1A 7 7 0 305 109 9 1 386 142 Lake County,McKenzie,Hollow Rock-Bruceton,South Fulton,Greenfield,West Carroll,Gleason
McKenzie 1A 7 5 2 255 73 8 2 323 83 Hollow Rock-Bruceton,Gleason,Greenfield,West Carroll,South Fulton
Lake County 1A 7 5 2 269 150 6 4 356 276 West Carroll,Hollow Rock-Bruceton,South Fulton,McKenzie,Greenfield
Gleason 1A 7 4 3 217 152 5 5 319 242 Lake County,West Carroll,Hollow Rock-Bruceton,South Fulton
South Fulton 1A 7 3 4 100 188 6 4 210 250 West Carroll,Hollow Rock-Bruceton,Greenfield
Greenfield 1A 7 3 4 134 189 4 6 159 238 Gleason,West Carroll,Hollow Rock-Bruceton
West Carroll 1A 7 1 6 88 256 1 9 124 357 Hollow Rock-Bruceton
Hollow Rock-Bruceton 1A 7 0 7 61 312 0 10 89 435


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Manassas 1A 8 3 1 129 65 9 1 314 101 Fayette Academy,Halls,Middleton
Trinity Christian 1A 8 3 1 120 104 5 5 281 294 Manassas,Middleton,Fayette Academy
Fayette Academy 1A 8 2 2 145 123 5 5 275 254 Halls,Middleton
Halls 1A 8 2 2 102 94 5 5 244 263 Middleton,Trinity Christian
Middleton 1A 8 0 4 36 146 1 9 165 364


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Gatlinburg-Pittman 2A 1 5 1 231 84 9 1 342 131 Chuckey-Doak,North Greene,South Greene,West Greene,Cumberland Gap
Happy Valley 2A 1 5 1 217 59 7 3 270 160 West Greene,Gatlinburg-Pittman,North Greene,South Greene,Chuckey-Doak
Cumberland Gap 2A 1 4 2 184 126 7 3 304 185 Chuckey-Doak,Happy Valley,North Greene,West Greene
South Greene 2A 1 4 2 155 115 6 4 236 197 Cumberland Gap,Chuckey-Doak,West Greene,North Greene
West Greene 2A 1 2 4 110 131 5 5 201 211 North Greene,Chuckey-Doak
Chuckey-Doak 2A 1 1 5 82 168 2 8 138 259 North Greene
North Greene 2A 1 0 6 41 337 0 10 113 512


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Alcoa 2A 2 6 0 274 7 9 1 434 33 Wartburg Central,Oliver Springs,CAK,Sweetwater,Rockwood,Loudon
Loudon 2A 2 5 1 171 78 6 4 243 158 CAK,Sweetwater,Rockwood,Oliver Springs,Wartburg Central
CAK 2A 2 4 2 153 90 6 4 240 173 Wartburg Central,Oliver Springs,Sweetwater,Rockwood
Rockwood 2A 2 3 3 144 147 4 6 190 218 Sweetwater,Oliver Springs,Wartburg Central
Sweetwater 2A 2 2 4 140 163 4 6 237 295 Wartburg Central,Oliver Springs
Oliver Springs 2A 2 1 5 78 226 1 9 120 374 Wartburg Central
Wartburg Central 2A 2 0 6 6 255 1 9 46 369


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Boyd Buchanan 2A 3 3 1 125 50 8 2 266 122 Marion County,Bledsoe County,Sequatchie County
Marion County 2A 3 3 1 110 47 8 2 341 142 Tyner,Bledsoe County,Sequatchie County
Tyner 2A 3 3 1 124 77 7 3 338 200 Bledsoe County,Sequatchie County,Boyd Buchanan
Sequatchie County 2A 3 1 3 20 110 6 4 165 200 Bledsoe County
Bledsoe County 2A 3 0 4 41 136 1 9 113 333


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Westmoreland 2A 4 4 1 115 30 9 1 266 99 Upperman,Cannon County,York Institute,Jackson County
Smith County 2A 4 4 1 132 48 8 2 285 109 Jackson County,Upperman,Westmoreland,Cannon County
York Institute 2A 4 3 2 127 102 7 3 255 173 Cannon County,Smith County,Jackson County
Upperman 2A 4 2 3 134 116 4 5 261 201 Jackson County,York Institute
Cannon County 2A 4 2 3 101 97 4 6 215 232 Jackson County,Upperman
Jackson County 2A 4 0 5 46 262 3 7 176 387


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
CPA 2A 5 5 0 157 50 7 3 288 188 DCA,FRA,Ezell-Harding,East Robertson,Goodpasture
Goodpasture 2A 5 4 1 154 101 6 4 238 210 FRA,Ezell-Harding,East Robertson,DCA
DCA 2A 5 3 2 132 75 3 7 230 216 East Robertson,FRA,Ezell-Harding
FRA 2A 5 2 3 98 98 4 6 180 202 Ezell-Harding,East Robertson
Ezell-Harding 2A 5 1 4 78 167 1 9 153 384 East Robertson
East Robertson 2A 5 0 5 48 176 1 9 110 338


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Lewis County 2A 6 6 0 215 41 10 0 344 82 Richland,Fairview,Harpeth,Loretto,Hickman County,East Hickman
Hickman County 2A 6 5 1 162 47 8 2 280 121 Fairview,Harpeth,Loretto,East Hickman,Richland
Fairview 2A 6 4 2 139 51 7 3 232 140 East Hickman,Richland,Harpeth,Loretto
Harpeth 2A 6 3 3 116 136 4 6 168 205 Loretto,East Hickman,Richland
Richland 2A 6 2 4 48 124 4 6 62 161 East Hickman,Loretto
East Hickman 2A 6 1 5 79 200 1 9 134 369 Loretto
Loretto 2A 6 0 6 34 194 0 10 56 321


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Camden 2A 7 6 0 243 85 9 1 383 154 Riverside,Adamsville,Huntingdon,Houston County,Stewart County,Waverly
Stewart County 2A 7 4 2 138 118 8 2 279 170 Riverside,Adamsville,Huntingdon,Houston County
Huntingdon 2A 7 4 2 140 93 5 5 228 208 Houston County,Waverly,Riverside,Adamsville
Waverly 2A 7 4 2 158 95 5 5 188 190 Stewart County,Riverside,Adamsville,Houston County
Adamsville 2A 7 2 4 94 129 5 5 228 189 Houston County,Riverside
Riverside 2A 7 1 5 81 153 3 7 127 211 Houston County
Houston County 2A 7 0 6 20 201 1 9 29 271


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Milan 2A 8 7 0 277 89 10 0 423 150 Gibson County,Humboldt,USJ,Jackson Christian,Peabody,Dresden,Westview
USJ 2A 8 6 1 249 147 9 1 366 204 Humboldt,Dresden,Westview,Jackson Christian,Gibson County,Peabody
Westview 2A 8 5 2 190 173 6 4 238 277 Jackson Christian,Peabody,Dresden,Gibson County,Humboldt
Jackson Christian 2A 8 4 3 218 97 5 5 294 167 Gibson County,Humboldt,Peabody,Dresden
Humboldt 2A 8 3 4 163 141 4 6 219 216 Peabody,Dresden,Gibson County
Peabody 2A 8 2 5 50 162 2 8 94 241 Dresden,Gibson County
Gibson County 2A 8 1 6 121 218 4 6 225 278 Dresden
Dresden 2A 8 0 7 66 307 0 10 66 409


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Carver 2A 9 4 0 92 34 4 6 172 286 Westwood,Treadwell,Booker T. Washington,Oakhaven
Oakhaven 2A 9 3 1 114 89 6 4 238 209 Booker T. Washington,Westwood,Treadwell
Booker T. Washington 2A 9 2 2 92 98 2 8 120 314 Treadwell,Westwood
Treadwell 2A 9 1 3 88 74 1 9 162 335 Westwood
Westwood 2A 9 0 4 37 128 0 10 55 416


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Seymour 3A 1 6 0 238 49 8 2 284 96 Grainger County,Knoxville Carter,Pigeon Forge,Union County,Claiborne County,Gibbs
Knoxville Carter 3A 1 5 1 186 93 6 4 261 196 Claiborne County,Pigeon Forge,Union County,Gibbs,Grainger County
Grainger County 3A 1 4 2 137 147 5 5 205 250 Pigeon Forge,Gibbs,Claiborne County,Union County
Gibbs 3A 1 3 3 83 134 3 7 123 236 Union County,Claiborne County,Pigeon Forge
Pigeon Forge 3A 1 2 4 96 166 3 7 170 258 Union County,Claiborne County
Claiborne County 3A 1 1 5 91 153 3 7 152 247 Union County
Union County 3A 1 0 6 66 155 2 8 155 248


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Knoxville Catholic 3A 2 7 0 221 70 10 0 290 106 Stone Memorial,Austin-East,Livingston Academy,Anderson County,Knoxville Fulton,Kingston,Scott County
Austin-East 3A 2 6 1 157 68 8 2 217 100 Scott County,Livingston Academy,Anderson County,Stone Memorial,Knoxville Fulton,Kingston
Anderson County 3A 2 5 2 205 103 7 3 285 165 Knoxville Fulton,Kingston,Livingston Academy,Scott County,Stone Memorial
Kingston 3A 2 4 3 162 99 7 3 237 125 Livingston Academy,Stone Memorial,Knoxville Fulton,Scott County
Knoxville Fulton 3A 2 3 4 156 133 4 6 228 207 Stone Memorial,Scott County,Livingston Academy
Scott County 3A 2 2 5 146 204 5 5 274 253 Stone Memorial,Livingston Academy
Livingston Academy 3A 2 1 6 60 179 1 9 88 270 Stone Memorial
Stone Memorial 3A 2 0 7 34 285 0 9 55 361


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Howard 3A 3 8 0 268 87 9 1 318 135 East Ridge,Notre Dame,Tellico Plains,Grundy County,Polk County,Meigs County,Sequoyah,McMinn Central
McMinn Central 3A 3 7 1 276 80 9 1 358 106 Meigs County,Sequoyah,Notre Dame,East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Polk County
Polk County 3A 3 6 2 180 51 8 2 259 73 East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Meigs County,Sequoyah,Notre Dame
East Ridge 3A 3 4 4 163 117 6 4 222 126 Meigs County,Notre Dame,Tellico Plains,Grundy County
Notre Dame 3A 3 4 4 118 199 4 6 138 227 Meigs County,Sequoyah,Tellico Plains,Grundy County
Sequoyah 3A 3 4 4 196 134 4 6 238 196 East Ridge,Tellico Plains,Grundy County,Meigs County
Meigs County 3A 3 2 6 113 250 3 7 147 292 Tellico Plains,Grundy County
Tellico Plains 3A 3 1 7 122 265 1 9 153 349 Grundy County
Grundy County 3A 3 0 8 60 313 1 9 79 347


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
White House 3A 4 6 0 244 112 9 1 349 184 Macon County,Sycamore,Pearl Cohn,DeKalb County,Station Camp,Greenbrier
Station Camp 3A 4 5 1 198 68 7 3 287 129 Sycamore,DeKalb County,Greenbrier,Macon County,Pearl Cohn
DeKalb County 3A 4 4 2 190 146 8 2 366 243 Greenbrier,Pearl Cohn,Sycamore,Macon County
Sycamore 3A 4 3 3 124 115 6 4 202 164 Pearl Cohn,Greenbrier,Macon County
Greenbrier 3A 4 2 4 108 172 5 5 193 268 Pearl Cohn,Macon County
Macon County 3A 4 1 5 38 156 1 9 67 288 Pearl Cohn
Pearl Cohn 3A 4 0 6 20 153 1 9 67 265


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
David Lipscomb 3A 5 7 0 271 95 10 0 382 124 Page,Cheatham County,Spring Hill,Creek Wood,Giles County,Marshall County,Montgomery Central
Giles County 3A 5 6 1 242 130 8 2 341 200 Cheatham County,Spring Hill,Montgomery Central,Page,Creek Wood,Marshall County
Marshall County 3A 5 5 2 189 152 8 2 286 232 Creek Wood,Page,Cheatham County,Montgomery Central,Spring Hill
Page 3A 5 4 3 220 139 6 4 288 191 Creek Wood,Montgomery Central,Spring Hill,Cheatham County
Cheatham County 3A 5 3 4 142 175 5 5 202 223 Spring Hill,Creek Wood,Montgomery Central
Spring Hill 3A 5 2 5 180 239 2 8 235 412 Montgomery Central,Creek Wood
Creek Wood 3A 5 1 6 134 190 1 9 190 308 Montgomery Central
Montgomery Central 3A 5 0 7 26 284 0 10 48 361


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Jackson South Side 3A 6 5 0 211 88 9 1 361 140 Fayette Ware,Chester County,McNairy Central,Bolivar Central,Lexington
Lexington 3A 6 4 1 137 129 6 4 276 261 McNairy Central,Bolivar Central,Chester County,Fayette Ware
McNairy Central 3A 6 3 2 138 155 6 4 280 292 Bolivar Central,Chester County,Fayette Ware
Chester County 3A 6 2 3 144 157 6 4 339 265 Fayette Ware,Bolivar Central
Bolivar Central 3A 6 1 4 127 138 3 6 255 218 Fayette Ware
Fayette Ware 3A 6 0 5 92 182 0 9 98 361


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Haywood County 3A 7 6 0 178 76 8 2 290 155 Dyersburg,Crockett County,Dyer County,Covington,Obion County,Ripley
Dyersburg 3A 7 4 2 180 97 8 2 392 162 Obion County,Ripley,Crockett County,Dyer County
Crockett County 3A 7 4 2 207 108 7 3 340 183 Covington,Obion County,Ripley,Dyer County
Covington 3A 7 3 3 158 170 4 6 213 287 Obion County,Ripley,Dyersburg
Dyer County 3A 7 3 3 149 142 4 6 232 251 Covington,Obion County,Ripley
Ripley 3A 7 1 5 78 153 4 6 191 218 Obion County
Obion County 3A 7 0 6 82 286 0 10 145 445


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Sheffield 3A 8 4 0 114 73 7 3 238 173 Hillcrest,Trezevant,Frayser,Mitchell
Mitchell 3A 8 3 1 140 50 5 5 279 253 Hillcrest,Frayser,Trezevant
Trezevant 3A 8 2 2 94 74 6 4 267 144 Frayser,Hillcrest
Hillcrest 3A 8 1 3 56 139 3 7 200 321 Frayser
Frayser 3A 8 0 4 54 122 0 10 138 417


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Sullivan South 4A 1 7 0 337 63 10 0 449 109 Unicoi County,Johnson County,Sullivan Central,Sullivan East,Sullivan North,Elizabethton,Tennessee High
Tennessee High 4A 1 6 1 218 110 7 3 265 193 Sullivan East,Unicoi County,Sullivan North,Johnson County,Elizabethton,Sullivan Central
Sullivan North 4A 1 5 2 168 125 8 2 303 157 Sullivan Central,Sullivan East,Elizabethton,Unicoi County,Johnson County
Elizabethton 4A 1 4 3 193 168 5 5 270 236 Johnson County,Sullivan Central,Sullivan East,Unicoi County
Johnson County 4A 1 3 4 165 212 6 4 261 253 Unicoi County,Sullivan Central,Sullivan East
Sullivan Central 4A 1 2 5 87 196 2 8 141 277 Unicoi County,Sullivan East
Sullivan East 4A 1 1 6 94 188 4 6 182 228 Unicoi County
Unicoi County 4A 1 0 7 83 283 0 10 137 363


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Greeneville 4A 2 7 0 243 113 8 2 333 225 Daniel Boone,Cocke County,Volunteer,Cherokee,Morristown West,Morristown East,David Crockett
Morristown East 4A 2 6 1 194 96 8 2 264 154 David Crockett,Cherokee,Morristown West,Cocke County,Volunteer,Daniel Boone
Morristown West 4A 2 5 2 229 136 6 4 284 212 Cherokee,David Crockett,Daniel Boone,Volunteer,Cocke County
Cherokee 4A 2 4 3 205 171 6 4 298 254 David Crockett,Daniel Boone,Cocke County,Volunteer
Daniel Boone 4A 2 3 4 120 120 5 5 180 195 Volunteer,Cocke County,David Crockett
Volunteer 4A 2 2 5 120 179 2 8 149 284 Cocke County,David Crockett
David Crockett 4A 2 1 6 88 181 2 8 138 249 Cocke County
Cocke County 4A 2 0 7 59 262 0 10 65 377


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Maryville 4A 3 7 0 260 59 10 0 356 81 Clinton,Powell,Knoxville Central,Knoxville West,South Doyle,Knoxville Halls,Lenoir City
Powell 4A 3 6 1 248 176 8 2 322 247 Lenoir City,South Doyle,Knoxville Halls,Knoxville Central,Knoxville West,Clinton
Clinton 4A 3 4 3 221 207 6 4 310 280 South Doyle,Knoxville Halls,Lenoir City,Knoxville Central
Knoxville West 4A 3 4 3 129 106 4 6 164 193 South Doyle,Knoxville Halls,Lenoir City,Clinton
Knoxville Central 4A 3 3 4 151 167 4 6 204 254 Lenoir City,South Doyle,Knoxville West
Knoxville Halls 4A 3 3 4 160 138 4 6 231 183 Knoxville Central,Lenoir City,South Doyle
South Doyle 4A 3 1 6 99 236 4 6 151 263 Lenoir City
Lenoir City 4A 3 0 7 63 242 1 9 97 329


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Rhea County 4A 4 6 1 198 107 8 2 279 176 Hixson,Brainerd,Walker Valley,Chattanooga Central,Red Bank,White County
Red Bank 4A 4 6 1 189 73 7 3 279 148 Chattanooga Central,Walker Valley,Brainerd,Cleveland,White County,Hixson
Cleveland 4A 4 5 2 243 72 7 3 329 122 Brainerd,White County,Chattanooga Central,Hixson,Rhea County
Walker Valley 4A 4 5 2 168 89 6 4 216 132 White County,Hixson,Brainerd,Chattanooga Central,Cleveland
Brainerd 4A 4 3 4 63 179 3 7 89 288 White County,Hixson,Chattanooga Central
Hixson 4A 4 2 5 129 150 4 6 199 200 Chattanooga Central,White County
White County 4A 4 1 6 82 204 2 8 131 274 Chattanooga Central
Chattanooga Central 4A 4 0 7 53 251 1 9 83 327


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Hillsboro 4A 5 6 0 220 46 8 2 334 113 Stratford,Maplewood,Lawrence County,Whites Creek,Tullahoma,Shelbyville
Maplewood 4A 5 5 1 192 75 8 2 265 108 Lawrence County,Whites Creek,Tullahoma,Shelbyville,Stratford
Tullahoma 4A 5 3 3 137 113 6 4 256 151 Shelbyville,Stratford,Lawrence County
Whites Creek 4A 5 3 3 85 133 4 6 124 209 Tullahoma,Shelbyville,Stratford
Lawrence County 4A 5 2 4 80 180 4 6 199 295 Shelbyville,Whites Creek
Shelbyville 4A 5 1 5 73 188 3 7 123 228 Stratford
Stratford 4A 5 1 5 137 189 2 8 231 319 Lawrence County


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Beech 4A 6 7 0 251 68 9 1 301 108 Kenwood,Clarksville,Springfield,Rossview,Mt. Juliet,Clarksville Northwest,Portland
Mt. Juliet 4A 6 6 1 225 135 6 4 283 248 Springfield,Portland,Rossview,Kenwood,Clarksville,Clarksville Northwest
Rossview 4A 6 5 2 192 124 7 3 278 174 Portland,Clarksville,Springfield,Clarksville Northwest,Kenwood
Clarksville 4A 6 3 3 133 120 3 4 188 161 Clarksville Northwest,Portland,Kenwood,Springfield (vacated wins over Northeast, Creek Wood, Northwest)
Clarksville Northwest 4A 6 2 5 92 195 2 8 138 303 Portland,Springfield
Kenwood 4A 6 2 5 139 171 2 8 159 243 Clarksville Northwest,Springfield
Portland 4A 6 2 5 107 180 2 8 151 281 Kenwood,Springfield
Springfield 4A 6 0 7 74 220 0 10 99 306


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Henry County 4A 7 6 0 268 57 10 0 461 84 Liberty Magnet,Jackson Central-Merry,Brighton,Munford,Jackson Northside,Hardin County
Brighton 4A 7 5 1 153 115 9 1 320 175 Jackson Northside,Hardin County,Munford,Jackson Central-Merry,Liberty Magnet
Liberty Magnet 4A 7 4 2 164 121 7 3 280 230 Jackson Central-Merry,Munford,Hardin County,Jackson Northside
Hardin County 4A 7 3 3 187 169 7 3 367 243 Munford,Jackson Northside,Jackson Central-Merry
Jackson Northside 4A 7 2 4 67 134 2 8 104 241 Munford,Jackson Central-Merry
Munford 4A 7 1 5 77 163 2 8 152 298 Jackson Central-Merry
Jackson Central-Merry 4A 7 0 6 54 211 0 9 75 296


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Memphis East 4A 8 5 0 152 76 8 2 278 172 Fairley,Memphis Northside,Raleigh Egypt,Kingsbury,Melrose
Fairley 4A 8 4 1 163 82 8 2 337 142 Raleigh Egypt,Kingsbury,Melrose,Memphis Northside
Melrose 4A 8 3 2 153 71 6 4 296 123 Raleigh Egypt,Kingsbury,Memphis Northside
Kingsbury 4A 8 2 3 130 108 5 5 267 215 Memphis Northside,Raleigh Egypt
Raleigh Egypt 4A 8 1 4 60 141 1 9 88 334 Memphis Northside
Memphis Northside 4A 8 0 5 2 182 1 9 66 392


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Dobyns Bennett 5A 1 6 0 147 53 10 0 286 99 Bearden,Jefferson County,Sevier County,Karns,Campbell County,Science Hill
Bearden 5A 1 5 1 155 105 8 2 223 183 Karns,Science Hill,Campbell County,Sevier County,Jefferson County
Science Hill 5A 1 4 2 99 71 7 3 198 147 Sevier County,Jefferson County,Campbell County,Karns
Campbell County 5A 1 2 4 121 123 5 5 275 205 Sevier County,Karns
Sevier County 5A 1 2 4 168 175 5 5 250 234 Karns,Jefferson County
Jefferson County 5A 1 1 5 57 138 3 7 180 228 Campbell County
Karns 5A 1 1 5 77 159 1 9 173 265 Jefferson County


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Ooltewah 5A 2 7 0 282 61 8 1 333 75 McMinn County,William Blount,Bradley Central,Heritage,Farragut,Oak Ridge,Soddy-Daisy
Farragut 5A 2 6 1 221 100 9 1 352 138 Heritage,McMinn County,William Blount,Bradley Central,Soddy-Daisy,Oak Ridge
Soddy-Daisy 5A 2 5 2 196 162 7 3 276 222 William Blount,Bradley Central,Heritage,McMinn County,Oak Ridge
McMinn County 5A 2 4 3 118 137 6 4 184 197 Oak Ridge,William Blount,Heritage,Bradley Central
Oak Ridge 5A 2 3 4 144 181 4 6 184 243 Bradley Central,Heritage,William Blount
Bradley Central 5A 2 2 5 130 186 4 6 202 238 Heritage,William Blount
William Blount 5A 2 1 6 100 182 1 9 115 281 Heritage
Heritage 5A 2 0 7 39 221 1 9 83 306


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Lincoln County 5A 3 5 0 171 52 7 3 277 157 Cumberland County,Franklin County,Warren County,Cookeville,Coffee County
Cookeville 5A 3 3 2 108 47 7 3 224 150 Coffee County,Cumberland County,Franklin County
Warren County 5A 3 3 2 91 91 4 6 158 223 Coffee County,Cumberland County,Cookeville
Franklin County 5A 3 3 2 87 71 3 7 129 216 Warren County,Coffee County,Cumberland County
Coffee County 5A 3 1 4 54 116 2 8 116 243 Cumberland County
Cumberland County 5A 3 0 5 23 157 1 8 58 247


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Oakland 5A 4 6 1 145 66 9 1 209 83 Riverdale,LaVergne,Wilson Central,Smyrna,Siegel,Blackman
Smyrna 5A 4 5 2 116 76 6 4 152 124 Lebanon,Blackman,LaVergne,Riverdale,Wilson Central
Wilson Central 5A 4 4 3 122 105 7 3 231 146 Blackman,Lebanon,Riverdale,LaVergne
Siegel 5A 4 4 3 144 119 5 5 216 186 Smyrna,Wilson Central,Riverdale,LaVergne
Blackman 5A 4 3 4 67 99 5 5 129 152 LaVergne,Siegel,Lebanon
Riverdale 5A 4 3 4 188 146 5 5 291 193 Blackman,Lebanon,LaVergne
Lebanon 5A 4 3 4 116 143 4 6 193 207 LaVergne,Oakland,Siegel
LaVergne 5A 4 0 7 52 196 1 9 114 260


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Hendersonville 5A 5 6 0 201 103 7 1 269 136 McGavock,Hillwood,Glencliff,Antioch,Nashville Overton,Gallatin,Hunters Lane (Vacated wins over Hillwood, Dickson Co.)
Gallatin 5A 5 6 1 233 105 8 2 305 162 Hillwood,Glencliff,Antioch,Nashville Overton,Hunters Lane,McGavock
Hunters Lane 5A 5 5 2 174 101 8 2 248 141 Antioch,McGavock,Nashville Overton,Hillwood,Glencliff
Antioch 5A 5 4 3 188 177 5 5 240 277 Nashville Overton,McGavock,Hillwood,Glencliff
Nashville Overton 5A 5 3 4 126 119 3 7 174 237 Glencliff,McGavock,Hillwood
McGavock 5A 5 2 5 129 130 4 6 205 214 Hillwood,Glencliff
Glencliff 5A 5 1 6 91 196 2 8 132 298 Hillwood
Hillwood 5A 5 0 7 52 263 0 10 69 356


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Brentwood 5A 6 6 1 204 73 9 1 284 105 Dickson County,Franklin,Columbia,Independence,Clarksville Northeast,Centennial
Franklin 5A 6 6 1 257 79 9 1 369 148 Ravenwood,Independence,Clarksville Northeast,Columbia,Dickson County,Centennial
Centennial 5A 6 5 2 208 186 7 3 293 234 Independence,Clarksville Northeast,Dickson County,Ravenwood,Columbia
Ravenwood 5A 6 5 2 143 136 6 4 193 195 Brentwood,Columbia,Independence,Clarksville Northeast,Dickson County
Clarksville Northeast 5A 6 2 5 85 188 4 6 138 211 Columbia,Dickson County
Independence 5A 6 2 5 161 214 4 6 225 270 Clarksville Northeast,Columbia
Columbia 5A 6 1 6 136 212 3 7 259 287 Dickson County
Dickson County 5A 6 1 6 153 259 1 9 181 380 Independence


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Millington 5A 7 8 0 295 78 10 0 362 85 Ridgeway,Arlington,Craigmont,Memphis Central,Bartlett,Memphis Overton,Bolton,Cordova
Cordova 5A 7 7 1 182 101 8 2 236 151 Memphis Central,Bolton,Memphis Overton,Arlington,Ridgeway,Bartlett,Craigmont
Ridgeway 5A 7 6 2 217 87 7 3 250 133 Memphis Overton,Memphis Central,Arlington,Bolton,Craigmont,Bartlett
Craigmont 5A 7 5 3 162 99 6 4 193 132 Bartlett,Bolton,Memphis Overton,Arlington,Memphis Central
Bolton 5A 7 4 4 159 154 5 5 186 183 Bartlett,Memphis Central,Arlington,Memphis Overton
Bartlett 5A 7 3 5 110 142 3 7 131 202 Memphis Overton,Memphis Central,Arlington
Arlington 5A 7 1 7 91 253 1 9 111 309 Memphis Central
Memphis Central 5A 7 1 7 64 229 1 9 64 315 Memphis Overton
Memphis Overton 5A 7 1 7 106 243 1 9 118 345 Arlington


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Whitehaven 5A 8 6 1 193 48 9 1 253 68 White Station,Collierville,Hamilton,Houston,Kirby,Wooddale
White Station 5A 8 6 1 187 56 7 3 245 106 Germantown,Kirby,Hamilton,Wooddale,Collierville,Houston
Germantown 5A 8 5 2 153 126 8 2 255 148 Collierville,Wooddale,Kirby,Whitehaven,Hamilton
Houston 5A 8 4 3 177 118 7 3 285 145 Hamilton,Wooddale,Germantown,Kirby
Collierville 5A 8 4 3 179 92 6 4 278 127 Houston,Wooddale,Hamilton,Kirby
Kirby 5A 8 2 5 132 168 5 5 242 203 Wooddale,Hamilton
Hamilton 5A 8 1 6 48 263 2 7 72 325 Wooddale
Wooddale 5A 8 0 7 57 221 0 9 73 286


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Davidson Academy A 1 6 1 238 96 8 2 335 162 St. George's,Bishop Byrne,Rossville,SBEC,FACS,Rosemark
Harding Academy A 1 6 1 250 131 8 2 322 181 SBEC,St. George's,Davidson Academy,Bishop Byrne,Rosemark,Rossville
SBEC A 1 5 2 245 204 8 2 376 286 Rosemark,Rossville,St. George's,Bishop Byrne,FACS
FACS A 1 5 2 223 161 6 2 271 189 Bishop Byrne,Rossville,St. George's,Rosemark,Harding Academy
St. George's A 1 3 4 214 165 5 5 298 214 Rosemark,Rossville,Bishop Byrne
Bishop Byrne A 1 2 5 132 227 3 7 172 308 Rosemark,Rossville
Rosemark A 1 1 6 94 239 1 9 108 340 Rossville
Rossville A 1 0 7 105 278 0 10 140 411


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
Ensworth AA E/M 2 6 0 220 120 10 0 426 165 Father Ryan,Knoxville Webb,McCallie,MBA,Pope John Paul,BGA
MBA AA E/M 2 5 1 186 74 9 1 295 134 Baylor,Pope John Paul,Brentwood Academy,Father Ryan,McCallie
BGA AA E/M 2 4 2 128 114 8 2 301 204 Father Ryan,Pope John Paul,Baylor,Knoxville Webb
Brentwood Academy AA E/M 2 4 2 160 73 6 4 236 152 McCallie,Baylor,Pope John Paul,BGA
McCallie AA E/M 2 3 3 121 99 6 4 252 192 Baylor,Father Ryan,Knoxville Webb
Baylor AA E/M 2 2 4 103 134 5 5 249 224 Pope John Paul,Knoxville Webb
Father Ryan AA E/M 2 1 5 55 140 5 5 206 204 Brentwood Academy
Knoxville Webb AA E/M 2 1 5 65 111 4 6 180 151 Father Ryan
Pope John Paul AA E/M 2 1 5 62 235 3 7 161 312 Knoxville Webb


Region Overall Regional Opponents
Team Class Region W L Off Def W L Off Def Defeated To Play
MUS AAA W 3 4 0 150 38 10 0 376 98 CBHS,Briarcrest,ECS,St. Benedict
Briarcrest AAA W 3 3 1 127 118 7 3 294 266 CBHS,St. Benedict,ECS
CBHS AAA W 3 2 2 100 64 7 3 274 138 ECS,St. Benedict
ECS AAA W 3 1 3 76 65 7 3 304 104 St. Benedict
St. Benedict AAA W 3 0 4 62 230 2 8 156 430